Tagi:

Targi Wzory – dlaczego warto się wybrać?

Targi WZORY stanowią przegląd ciekawych trendów we wzornictwie. Śmiało można rzec, iż są to targi z misją. Stoiska z często nowatorskimi produktami oraz organizowane warsztaty mogą zainspirować do tworzenia pięknych rzeczy, także we własnym domu.
W najbliższą sobotę, tj. 13 czerwca odbędzie się duża edycja WZORÓW na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ulicy Łazienkowskiej 3. Liczni wystawcy na tle surowej przestrzeni obiektu to nie lada okazja na ciekawe spędzenie dnia. Dla przybliżenia charakteru wydarzenia prezentujemy relację z ostatniej, mniejszej edycji targów.

DESIGN DLA KAŻDEGO

Dnia 25 kwietnia w zabytkowym parku warszawskiej Królikarni odbyły się Targi Designu – WZORY W OGRODZIE. Podczas tzw. małej edycji cyklicznego wydarzenia organizatorki Jagoda Valkov i Aleksandra Pawelska postawiły na ekologię. Kryterium doboru wystawców stało się wzornictwo zrównoważone. W związku z tym nie brakowało pięknych kwiatów, ziół oraz organicznych i recyclingowych  produktów, zarówno do ogrodu jak i wnętrz.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Trzeba przyznać, iż tego typu wydarzenia stanowią ciekawą inicjatywę dla prezentacji produktów oraz bezpośredniego kontaktu projektanta z potencjalnym klientem. Wśród wystawców pojawili się młodzi projektanci zaczynający swoją przygodę z designem  oraz starzy festiwalowi wyjadacze.
Ogólna konwencja targów była udana i przyjazna dla uczestników. Rodzinna atmosfera i bogaty program warsztatów zachęcał do spędzenia na terenie muzeum całego dnia. Na terenie targów zaaranżowano strefy do odpoczynku oraz stoiska z przekąskami.

Jako architekt skupiłam się na stoiskach z produktami, które w pewnym stopniu odpowiadały mojemu poczuciu estetyki oraz osobistym upodobaniom. Znalazłam dla siebie kilka nowości, które mam nadzieję wykorzystam w swoich projektach.

            Istotną wydarzeń takich jak targi designu jest również kształtowanie w świadomości najmłodszych potrzeby estetyki i wrażliwości na piękno. Na tej edycji WZORÓW również nie zabrakło mądrych oraz dobrze zaprojektowanych przedmiotów przeznaczonych dla dzieci jak i ambitnych warsztatów.

SONY DSC

WARSZTAT WYPLATANIA Z WIKLINY PAPIEROWEJ

Poniżej opis produktów i firm, które przykuwały uwagę podczas zwiedzania.

PLANECO to producent ekologicznych, drewnianych zabawek oraz mebli. Wszystkie wyroby  sprowadzono do najprostszych form stawiając na funkcjonalność oraz wpisanie się w kanony  współczesnego myślenia o designie.

6 Fot.

PLANECO

 

STANGELOWE.PL  jest dystrybutorem produktów takich marek jak Monkies i MadPax.  Prezentowane buty i plecaki zahaczają o swego rodzaju awangardę łączącą niespotykany, nowoczesny wygląd i funkcjonalność. Jednak przede wszystkim dają możliwość poczucia indywidualności u najmłodszych.

SONY DSC

8 Fot.

KIZIU-MIZIU to marka zajmująca się projektowaniem i wykonywaniem ekologicznych, szmacianych zabawek z materiałów pochodzących z recyclingu. Kolorowe pluszaki powstają
w pojedynczych egzemplarzach, dzięki czemu każdy z nich jest inny ku radości nabywców.

KIZIU-MIZIU

KIZIU-MIZIU

Przechodząc do wyposażenia wnętrz uwagę zwracały ręcznie robione lampy MOU, które po raz pierwszy zostały wystawione na targach. Prototyp wykonany na prywatne potrzeby projektantów, stał się pożądanym przedmiotem także za granicami naszego kraju. Każda lampa wykonana jest z plecionej, recyclingowej bawełny. Trzon stanowi kabel z oprawką zakończoną ledową żarówką.

SONY DSC

MOU

11 Fot.

COSY&DOZY

Kolejny wystawca COSY&DOZY tworzy unikalne, ręcznie wykonane  produkty dla czworonogów. Na stoisku zaprezentowano m.in. wełniany kokon KIVIKIS. Ciekawość budzi innowacyjne legowisko w formie zagiętej półki o wdzięcznej nazwie CHILL. Atutem produktów jest dostępność kilku wersji kolorystycznych, dzięki czemu można dopasować je do każdego wnętrza.

Debiut na targach miała także PURA NATURA, czyli producent lnianej pościeli. Proste poszwy w dwóch wariantach wykończenia i naturalnej barwie, bez dodatkowych ozdób charakteryzuje ponadczasowość oraz elegancja.

SONY DSC

PURA NATURA

13 Fot.

ROBIMY STOŁY

Targowym wyjadaczem jest niewątpliwie Pan Kuba Porczyński z marką ROBIMY STOŁY. Blaty mebli robione są z litego drewna, natomiast nogi z metalu. Oprócz ascetycznych
w odbiorze stołów producent sprzedaje również ręcznie robione surowe deski do krojenia.
          

Sklep BY LIGHT w ostatnich latach dał się poznać jako dystrybutor industrialnego oświetlenia. Skomponowanie własnej lampy z dostępnych modułów to ich znak rozpoznawczy. Na stoisku pokazano m.in. popularne żarówki Edisona o różnych kształtach, kolorowe przewody czy ażurowe klosze.

SONY DSC

BY LIGHT

15 Fot.

ENDE CERAMICS

Coraz częściej na targach z designem pojawia się porcelana użytkowa od ENDE CERAMICS. Ręcznie formowaną ceramikę marki charakteryzują niebanalne formy detalu oraz elegancja ze szczyptą humoru.

16 Fot.

WERTYKALNI

Firma WERTYKALNI.PL stworzyła  szereg produktów z gamy zielonych ścian. Dobre rozwiązanie na wprowadzenie zieleni do wnętrz w niecodzienny sposób. Rośliny sadzone są
z minimalnym udziałem gleby w matach z wyposażonych w automatyczny systemem nawadniania zasilany z gniazdka elektrycznego.

GROWRAW zaprezentowało beton w przyjaznej odsłonie. Doniczki i osłonki  na rośliny są ręcznie robione i malowane.

SONY DSC

GROWRAW

Na zmysły działały niewątpliwie produkty marki  MINISTERSTWO DOBREGO MYDŁA. Ręcznie wyrabiane mydła i kosmetyki z naturalnych i ekologicznych surowców oprócz pięknego zapachu cechuje ciekawy wygląd.

SONY DSC

MINISTERSTWO DOBREGO MYDŁA

Autor tekstu: Patrycja Wójcik

Patrycja wójcik
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE