Tagi:

The Drinkable Book – książka, która oczyszcza wodę

Dostęp do świeżej, pitnej wody jest prawem, które powinien posiadać każdy człowiek. Niestety są miejsca na świecie, gdzie dostęp do czystej wody mają tylko nieliczni. Problem ten dotyczy szczególnie kontynentu afrykańskiego oraz Azji.  Na rynku na szczęście pojawia się coraz więcej produktów, które mają pomóc w uzyskaniu czystej wody. Arturo Vittori jest autorem projektu Warka Water. 9 metrowe wieże, kształtem przypominające drzewa Warka, mają umożliwiać pozyskiwanie nawet 90 litrów czystej wody dziennie. Z kolei LifeStraw to 25-centymetrowa rurka, zaopatrzona w filtr węglowy, jodowy, polietylenowy i poliestrowy,  dzięki, któremu możliwe jest oczyszczenie 1000 litrów wody.

Kolejnym ciekawym projektem, za sprawą, którego możemy otrzymać czystą  wodę  jest The Drinkable Book – książka, która pije wodę.

Dr Theresę Dankovich z Carnegie Mellon University opracowała technologię za sprawą, której możliwe jest oczyszczenie skażonej wody. Każda z kartek pokryta jest dwoma filtrami z nanocząstkami srebra i miedzi, które zabijają 99,9 procenta mikrobów obecnych w wodzie.

vbnm,

Największe wrażenie jednak robi fakt, że każda z kartek książki jest w stanie oczyścić do 100 litrów wody!

 

Projekt The Drinkable Book został już przetestowany w takich krajach jak Ghanie, Kenii i na Haiti, gdzie skażenie wody jest ogromne. Książka bez problemu sobie z nimi poradziła.

zzzzzzzzzzzzzz

Pomysł uważamy za genialny ! 🙂

http://www.fastcocreate.com/

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE