Tagi:

Top 10 – najpiękniejsze wyspy na świecie

Spokój, cisza, szum wiatru i szelest liści…Są miejsca na świecie, które przypominają raj.  Indonezja, Malediwy, Fidżi, to tylko niektóre obszary, gdzie znajdują się najpiękniejsze wyspy, na których zaznamy spokój. Niestety pobyt w prywatnych resortach nie należy do najtańszych.  Za siedmiodniowy pobyt zapłacimy kilkanaście tysięcy £. Zobaczcie dziesięć zapierających dech w piersiach wysp.

Wyspa Moyo, Indonezja 

Moyo to wyspa o powierzchni 350 km² leżąca na zachód od Bali. Na wyspie, która niemal w całości porośnięta jest tropikalnym lasem, znajduje się luksusowy ośrodek wypoczynkowy.  Resort Amanwana oferuje turystom nocleg w jednym z dziecięciu luksusowych namiotów, ulokowanych przy plaży, bądź w środku dżungli.

Amanwana, Indonezja

The Rania Experience, Malediwy 

Na wyspie The Rania Experience znajdującej się  jedynie 30 minut lotu od stolicy Malediwów, nie sposób się zgubić.  Wyspa jest tak mała, że jednocześnie może na niej zamieszkać tylko 12 osób. Do dyspozycji turystów jest : spa, prywatna restauracja, centrum sportów wodnych oraz luksusowy jacht.

The Rania Experience, Malediwy

 

Orpheus Island, Australia 

Wyspa Orpheus Island, której nazwa pochodzi od mitologicznego artysty, znajduje się 80 km na północ od Townsville w północno-wschodniej Australii.  Resort mieszczący się w zatoce Hazard Bay oferuje pobyt w jednej z  luksusowych w willi rozmieszczonych na całej wyspie. Największa atrakcją tego miejsca jest restauracja na świeżym powietrzu, w której możemy spróbować lokalnych specjałów przygotowanych przez wybitnych kucharzy.

Orpheus Island, Australia

Musha Cay, Bahamy

Musha Cay to  łańcuch czterech wysp na archipelagu Exuma, w południowej części Bahamów. Bajeczna wyspa należy do najsłynniejszego na świecie iluzjonisty, Davida Copperfielda.  Jak sam właściciel twierdzi , wyspa kryje w sobie „źródła wiecznej młodości”.

Musha Cay, Bahamy

Tagomago Island, Hiszpania

Tagomago Island, Hiszpania

Tagomago Island w Hiszpanii niemal w całości porośnięta jest dzikimi sosnami. Wyspa ma 58 hektarów, dwie przepiękne  piaszczyste plaże i  po północnej stronie malowniczy klif.

 Necker Island, Brytyjskie Wyspy Dziewicze

Necker Island, Brytyjskie Wyspy Dziewicze

Necker Island  to jedna z największych wysp znajdująca się w północnej części archipelagu Wysp Dziewiczych. Największą, a zarazem główną atrakcją tego miejsca jest Temple House – prywatna rezydencja Richarda Bransona, twórcy Virgin Group.  Oczywiście można w niej zamieszkać.

Turtle Island, Fidżi

Turtle Island, Fidżi

Nieopodal od  Suvy, stolicy Fidżi,  znajduje się jedna z najpiękniejszych wysp w południowo-zachodniej części Oceanu Spokojnego. Do dyspozycji odwiedzających jest 14 malowniczych plaż i tradycyjnych bungalowów.

Wyspa Motu Tane

Motu Tane, Polinezja Francuska

Wyspa Motu Tane połozona jest w centrum laguny Polinezji Francuskiej. Ze względu na swoją lokalizację, jest prawdziwym rajem dla nurków. Specjalnie zaprojektowane domki pokryte słomianym dachem sprawiają, że to miejsce jest jeszcze bardziej bajeczne.

North Island, Seszele

North Island, Seszele

Wyspa North Island znajduje się na Oceanie Indyjskim i należy do grupy  Wysp Wewnętrznych archipelagu Seszeli.  Na całej jej powierzchni znajdują się luksusowe wille  skierowane w stronę morza. Do dyspozycji  odwiedzających jest: biblioteką, spa, siłownią oraz centrum sportów wodnych. W 2011 roku na wyspie wypoczywał książę Wiliam z nowo poślubioną małżonką.

Ambergris Caye, Belize

Ambergris Caye

Ambergris Caye  to największa wyspa Belize na Morzu Karaibskim, która oferują odwiedzającym zapierające dech w piersiach widoki, spokój i kontakt z naturą . Oprócz tego  turyści mogą oddać się podróży w głębiny morza i zobaczyć najpiękniejszą rafę koralową, którą wpisano na listę UNESCO. Blue Hole to studnią o głębokości 134 metrów.

Źrodło: onet.pl

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE