Tagi:

„Vache à lait” – mlekomat z wymionami .

W wielu miastach Polski znajdują się tzw. mlekomaty. Są to drewniane lub stalowe domki, w których można kupić mleko prosto od krowy. Do dużego zbiornika przetacza się mleko, które jest przywiezione prosto z gospodarstwa. Mleko jest na bieżąco uzupełniane, dzięki czemu mamy gwarancję, że jest najwyższej jakości. Kolejną zaletą mlekomatow jest to, że mleko się w nich znajdujących nie jest pasteryzowane i zachowuje wszystkie wartości odżywcze.

Projektanci z 5.5 design studio poszli o krok dalej i zaprojektowali pojemnik dzięki, któremu picie mleka prosto od krowy nabierze jeszcze bardziej realnego znaczenia.  Szczególnie przypadnie do gustu dzieciom, które poznają jaką drogą się je otrzymuje.. nie tylko z podręczników.

234

Projekt „Vache à lait” składa się z syntetycznych sutków i zbiornika, w którym znajduje się mleko prosto od krowy. Do zestawu dołączony jest kubek wielokrotnego użytku.

56

Tak jak w przypadku mlekomatów ,  zbiornik projektu „Vache à lait” byłby uzupełniany w mleko otrzymane z lokalnego gospodarstwa.

543

Projekt ma przyczynić się do zwiększenia świadomości dotyczącej dóbr niosących picie mleka niepasteryzowanego, i wzmocnić znaczenie jego otrzymywania.

6

Projektu „Vache à lait do dnia dzisiejszego znajduje się  w MILK LAB – DESIGNERS REINVENT MILK.

2

Czy będzie dostępny w sprzedaży ? Wkrótce się dowiemy

Żródło zdjęc :http://www.5-5designstudio.com/en

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE