Tagi:

Vortex – kuchenny przyjaciel zabieganych

Zamrażanie produktów jest doskonałym rozwiązaniem w kuchni, gdyż warzywa, mięso czy ryby zachowują wszystkie właściwości odżywcze, a można je dłużej przechowywać. Jest jednak jeden mankament – przed przygotowaniem produkty trzeba rozmrozić, a to zawsze wiąże się często z marnotrawstwem wody i oczekiwaniem, które zdaje się nie mieć końca.


Rozwiązanie tego problemu postanowili znaleźć borykający się z ciągłym brakiem czasu rodzice dwóch małych dzieci – Ryan i Ashley Edmonds. Przy współpracy z konstruktorem i designerem Bashą Dasem z 8D Consulting Group zaprojektowali Vortex – urządzenie, które nie tylko rozmrozi mięso czy rybę, ale również dokładnie poinformuje użytkownika, w jakim czasie to nastąpi.

odwilzacz

Działanie urządzenia jest bardzo proste. Mrożonkę należy włożyć do miski i zalać wodą. Następnie wystarczy uruchomić Vortex, który wprowadzi wodę w cyrkulację, przyspieszając rozmrażanie. Co najważniejsze, proces nie wpłynie w destrukcyjny sposób na rozmrażane produkty. Średni czas oczekiwania to pół godziny.

odwilzacz2
Póki co wyprodukowano prototyp. Pomysłodawcy za pośrednictwem Kickstartera zbierają środki na rozpoczęcie produkcji. Jeśli uda im się je zdobyć, urządzenie powinno pojawić się na rynku już w maju 2015 roku.

odwilzacz3

Źródło zdjęć: kickstarter.com

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE