Tagi:

W świetle nieskończoności – porcelanowa lampa Markusa Kurkowskiego

Właściwy dobór oświetlenia do domu jest czymś bardzo istotnym, gdyż to ono jest gwarantem odpowiedniej atmosfery we wnętrzu. Aby czuć się w swoim mieszkaniu wyśmienicie, można np. wybrać lampę, która będzie wchodzić w interakcję ze swoim właścicielem, minimalistyczną lampę z karteczek, zabawną lampę wisielec czy ekologiczną propozycję Spoonflowers. Można również postawić na elegancję i zwrócić uwagę na projekt Markusa Kurkowskiego.

lampa1

Designer zainspirował się znakiem nieskończoności i stworzył bardzo ciekawą, designerską, porcelanową lampę. Sphere to wisząca lampa przeznaczona do użytku domowego. Projektant chciał przekazać, że choć czas i otoczenie ciągle ulegają zmianom, przestrzeń wokół nas pozostaje niezmienna. Wieczność jest czymś nieuchwytnym, nie ma początku ani końca, a dla nas jest przede wszystkim tym, co tu i teraz.

lampa6

Porcelanowa lampa w kształcie odwróconej ósemki ma wbudowane diody LED. Użytkownik ma opcję wyboru, czy chce korzystać z oświetlenia punktowego np. podczas czytania książki czy też uzyskać rozproszony i bardziej klimatyczny efekt.

lampa5

lampa4

Projekt Markusa Kurkowskiego został nagrodzony na konkursie Franz Award for Porcelain Design.

lampa2

Źródło zdjęć: markus-kurkowski.de

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE