Tagi:

WAWA DESIGN FESTIWAL – 5–13 września 2015

W dniach 5–13 września 2015 odbędzie się trzecia edycja warszawskiego festiwalu designu WAWA DESIGN FESTIWAL. W tym roku pod hasłem ORYGINAŁ.

11111111111

Po sukcesach poprzednich edycji organizatorzy postanowili rozbudować ofertę festiwalowych wydarzeń. Pojawiły się również nowe miejsca na mapie festiwalowej. Obok Soho Factory wystawy i wydarzenia towarzyszące Wawa DesignFestiwal będą gościły w budynku Akademii Sztuk Pięknych przy Wybrzeżu Kościuszkowskim, Centrum Przedsiębiorczości Smolna, pracowni Projektornia na Mokotowie oraz Shoow Roomie Product Placemat na Powiślu.

 

Przez 10 dni, od 11:00 do 19:00, będzie można oglądać, dotykać i poddawać dyskusji wszystko, co związane ze sztuką projektowania. Wystawy, panele, wykłady, a także warsztaty z projektowania, które zawsze cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem widzów, w tym roku posłużą pokazaniu jak bardzo różni się oryginał od kopii lub inspiracji.

Mateusz Skowiński_KWADROFORMA_stolik_wystawa Projekt Warszawiak. Bartek Mejor_Quartz kolekcja_Vista Alegre_wystawa Ceramika by PL

Projektanci i przedsiębiorcy na całym świecie borykają się z licznymi podróbkami swoich produktów. Walka z nimi to mozolna praca, często nie przynosząca efektów. Podczas tegorocznej edycji Wawa Design Festiwal pokażemy jaka jest różnica miedzy ORYGINAŁEM, a kopiami lub inspiracjami. Mocno wesprzemy projektantów w kwestiach prawnych. Postaramy się pokazać dlaczego nabywanie oryginalnych produktów bardziej się opłaca – podkreślają kuratorzy Festiwalu Iwona Kowalczyk i Viol Orzechowska.

Joanna Jurga_Mortis Design_URNA_wystawa Projeket Warszawiak

Joanna Jurga Mortis Design URNA wystawa Projekt Warszawiak

Wawa Design Festiwal od początku prezentuje wyjątkowe powiązania designu i polskiej stolicy, a przy tym podkreśla wartość dobrego wzornictwa. W tym roku na stołeczną część festiwalu składają dwie wystawy: ekspozycja „Nośnik Warszawa” z pracami zainspirowanymi stolicą oraz cykliczna wystawa PROJEKT WARSZAWIAK, prezentująca projekty stołecznych projektantów.

Magdalena Krysiak skrzynka wystawa Projekt Warszawiak

Magdalena Krysiak skrzynka wystawa Projekt Warszawiak

Festiwal jest jednak imprezą ogólnopolską, a ambicją organizatorów jest prezentacja tego, co na polskiej scenie designu najciekawsze – niezależnie od miejsca urodzenia twórców.

Julia Dobrzeńska wystawa Projekt Warszawiak

Julia Dobrzeńska wystawa Projekt Warszawiak

W budynku ASP Wybrzeże pokazane zostaną m.im wystawa ORYGINAŁ oraz wyjątkowa wystawa polskiej ceramiki CERAMIKA by PL.

Nie obędzie się również bez akcji charytatywnej towarzyszącej wystawie ORYGINALNIE DLA ZWIERZĄT. Zbiórka środków finansowych, karm i innych niezbędnych przedmiotów dla czworonogów na rzecz Stowarzyszenia na rzecz Bezpańskich Zwierząt „Niczyje” odbędzie się w budynku 19 w Soho Factory.

Pierwsza edycja WAWA Design Festiwal odbyła się we wrześniu 2013. U źródeł pomysłu na nowe cykliczne wydarzenie leżała potrzeba skupienia stołecznego środowiska twórców, producentów i promotorów designu na promocji kreatywnego projektowania i szerokiej edukacji z zakresu wzornictwa przemysłowego. Organizatorzy z jednej strony chcą wyraźnie uświadomić projektantom i producentom korzyści, jakie ich współpraca przynosi im samym i odbiorcom, a z drugiej – pragną w lekki, interesujący i angażujący sposób pokazywać szerokiej publiczności, czym jest dobry design.

Festiwal powstaje we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa, stołecznym centrum artystycznym SOHO Factory oraz Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. Tegoroczną edycję Festiwalu honorowym patronatem objęła Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Wydarzeniu patronuje Narodowe Centrum Kultury.

Informacja prasowa

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE