Tagi:

WZORY w Browarze Perła w Lublinie

WZORY w Browarze Perła 24-25 września 2016r.

Browar Perła stanie się centrum skupiającym działania młodych projektantów, działaczy miejskich i artystów.
Udział we wszystkich wydarzeniach jest darmowy i nie wymaga zapisów. Więcej szczegółów na stronie www.wzorytargi.pl

W programie przez 2 dni wydarzenia:

Wystawa prac kilkudziesięciu designerów z całej Polski – strefa targowa.

Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A. – zaprezentują przekrój prac ceramicznych “od historii do współczesności”.

serwis-do-kawy-ocxizaocl-1959-j-wrzesien%e2%95%a0u-zp-chodziez%e2%95%a0c-fot-a-podstawka

„Sztuka i architektura w przestrzeni publicznej Lublina po 1945 roku“ wystawa organizowana przez Lublov, zaprezentuje archiwalne fotografie modernistycznych budynków i sztuki w Lublinie.

modernizm-po-1945-r-w-lublinie-lublov

Sobota 24 września

Kino plenerowe – pokaz kronik filmowych i filmów edukacyjnych o designie. start g.20.00 Pokaz filmów “Poużywaj sobie” I “Dizajnerki” wyprodukowane przez kanał DOMO+

Sala wykładowa

Tworzenie modeli biznesowych – Fundacja I2 -prowadzenie Przemysław Czerwiński g.12.00  Uczestnicy dowiedzą się o rodzajach modeli boznesowych, oraz wybiorą właściwy model do wsparcia planowanej lub prowadzonej działalności.

Fundacja Bęc Zmiana „Dachologia. Podniebne miasto” – Fundacja Bęc Zmiana g.14:00 prowadzenie: Małgorzata Kuciewicz, Simone de Iacobis – rozmowa o wykorzystaniu dachów budynków i zwiększenia ich użyteczności. Podczas wykładu przyjrzymy się temu co podniebne, pokażemy miejsca kontemplacji miejskich przestworzy i wytypujemy, które z nich mogą stać się przestrzenią wieloużytkową. Tarasy, które stały się dachami, bo od lat były nieużywane trzeba na powrót otworzyć

Prezentacja książki “Ogólnopolskie Wystawy Znaków Graficznych“ Rene Wawrzkiewicz i Patryk Hardziej g.16.00 książka prezentuje przegląd dokonań polskich twórców w dziedzinie projektowania znaków graficznych, a zarazem konfrontuje prace powstałe niemal pół wieku temu z tymi używanymi obecnie.
„Odpowiedzialność projektanta – jak ważny jest dobry design?” – Debata Lubelskiego Instytutu Designu – g. 17:00 prowadzenie Piotr Skrzypczak (LID) w  trakcie debaty poruszone będą m.in. kwestie projektowania uniwersalnego, czy aspekt społeczny projektowania.

Strefa warsztatowa
“Kreatywne pomysły” warsztat moodboardowy – poprowadzi Jedenaste Studio godz 11.00 Podczas warsztatu pojawią się głupie pomysły, a my pokażemy jak wybrać te, o które warto zadbać i przekuć w udane realizacje. Dzięki naszym ćwiczeniom będziesz pod wrażeniem swej kreatywności!

Mała Akademia Dizjanu:  Warsztat tworzenia talerzy z własnym, artystycznym projektem g 12.30 Żeby mieć artystyczny i piękny talerz, nie musimy kupować drogiego przedmiotu. Uczestnicy warsztatu stworzą własną galerię w duchu zasad DIY oraz poznają tradycje dekorowania domów płytkami, ceramiką i talerzami. Następnie stworzą własne dzieła techniką decoupage. Minimalistycznie czy barokowo – każdy będzie mógł stworzyć swój wyjątkowy wzór!

Dla dzieci
warsztat introligatorski dla dzieci 7-12 lat prowadzący „Dom Słów g.14.00 Na warsztacie każdy samodzielnie wykona prosty ręcznie szyty notes.

 

Niedziela 25 września
Sala wykładowa

“Po co komu design?”  dr Krystyna Łuczak – Surówka
g.14.00 Wykład o tym czym jest dobry design, kiedy design jest mądry, co to dla nas oznacza i jak nie dać się zwariować modzie na słowo „design”?
Projektowanie terenów zielonych w mieście na wybranych przykładach w Lublinie – Forum Kultury Przestrzeni. g.15.00  Dyskusja o zarządzaniu zielenią miejską.
„Dlaczego jest jak jest“g. 17:00 ” Debata Lubelskiego Instytutu Designu prowadzenie dr Joanna Hołda (dyrektor LID) Podczas tego spotkania będziemy rozmawiać o świadomości designu w Polsce, będziemy się zastanawiać jaką rolę w podnoszeniu tej świadomości ma m.in edukacja.

 

Warsztat dla dorosłych i młodzieży
“Kreatywne pomysły” warsztat moodboardowy – poprowadzi Jedenaste Studio g.16.00

Warsztaty dla dzieci:
„Tajemniczy świat elektroniki“  warsztat dla dzieci 7-13 lat, g.14.00 strefa warsztatowa – prowadzenie Fundacja Art of Science. W czasie zabawy dzieci poznają działanie silnika, prądownicy, elementów elektrycznych i elektronicznych, przełączników, źródeł dźwięku i światła. Na płycie montażowej, łatwo
i całkowicie bezpiecznie, będzie można zestawiać różne układy elektroniczne sterowane magnesem, wodą, dotykiem czy dźwiękiem albo światłem.
“Mały Książe” – Pracownia ceramiczna “Żywioł ziemi” g,16.00– warsztat ceramiczny dla dzieci w wieku 8-12 lat. Dzieci najpierw posłuchają opowieści o planetach odwiedzanych przez Małego Księcia a potem na tej podstawie ulepią postać Małego Księcia i własnej wersji wybranej przez siebie planety.

Wydarzenie honorowym patronatem objęli:

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Deparatemt Promocji i Turystyki

Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk

Sponsorem głównym wydarzenia jest Perła – Browary Lubelskie S.A.
Partnerem wydarzenia są
Polskie Fabryki Porcelany Chodzież

Apartamenty Perła

Archemon.com

plakat-wzory-w-browarze-per%e2%94%bcea

 

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE