Tagi:

Zabawka dla dorosłych z prochami zmarłego… iSaloni 2015

Pożegnanie ukochanej osoby wiąże się z wielkim smutkiem. Wspomnienia, również te intymne, powodują że pogodzenie się ze stratą bliskiej osoby jest bardzo trudne. Niekiedy trwa latami.Holenderski projektant, Mark Sturkenboom zaprojektował gadżet, który pozwala zachować ukochaną osobę nie tylko w pamięci …

21 Grams to przezroczysty wibrator, który może pomieścić 21 gramów prochów. Liczba 21 symbolizuje wagę duszy.Amerykański lekarza Duncan’a MacDougall’a w 1901 roku ważył osoby chore na gruźlice przed i po śmierci. Ich waga zmieniała się o 21 gram.

sdfghjik

Projektant wpadł na pomysł zaprojektowania oryginalnej zabawki za sprawą wdowy, której pomaga w codziennych obowiązkach.

„Czasami pomagam starszej kobiecie z zakupami. Przy jej oknie stoi urna z prochami męża. Zawsze mówi o nim z wielką miłością, ale ten pojemnik, w którym znajdują się prochy, wcale tej miłości nie odzwierciedla. W tym samym czasie czytałem artykuł o wdowach, tabu, seksie i intymności. Pomyślałem: czy mogę połączyć te tematy i stworzyć przedmiot, który wyrażałby miłość, tęsknotę i intymność?Po odejściu brakuje intymności ze zmarłą osobą. Jest tylko jeden aspekt bólu i żalu”

fghjkl;'

 

Zdaniem Marka Sturkenbooma wibrator może pomóc wielu kobietom wypełnić małą lukę po stracie męża.

Urządzenie znajduje się w eleganckim pudełeczku z przegrodami i z wbudowanym pojemnikiem na perfumy. Nie zabrakło również miejsca na iPhona, z którego muzyka wydobywana jest za pośrednictwem otworów w kształcie kwiatów, znajdujących się wewnątrz skrzyni. Elementy mają tworzyć spójną całość i sprzyjać stworzeniu przyjemnej atmosfery.

sdfghjk

Komorę otwiera się za pomocą eleganckiego pozłacanego klucza z mosiądzu, który może być wykorzystywany również jako naszyjnik.

„Żyjemy w czasach, w których możemy manipulować życiem i swoim wyglądem. Możliwości są nieskończone, ale wciąż nie możemy sobie poradzić z jednym, z nieuchronnym przemijaniem. Próbuję w tym jakoś pomóc”

xcfvghjk

Projekt został zaprezentowany podczas tegorocznych targów iSaloni. Wielu odwiedzających w pierwszej chwili nie wiedziało jaką funkcję ma pełnić urządzenie;)

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE