Tagi:

ZAPRASZAMY NA OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE STUDENTÓW ARCHITEKTURY OSSA GDYNIA 2016

Po dokładnie 10 latach OSSA powraca do Gdyni! Podczas tygodnia warsztatów w nadmorskim otoczeniu, szukając inspiracji w portowym charakterze miasta studenci zajmą się szeroko pojętym tematem ruchu i migracji w architekturze. Zawód architekta od zawsze bardzo silnie związany był z podróżami, które stanowiąc niewyczerpane źródło inspiracji, przyczyniały się do rozwoju i rozprzestrzeniania się stylów oraz tendencji projektowych. Obecnie niestacjonarny charakter naszego zawodu jest jeszcze silniejszy – zagraniczne praktyki, realizacje w odległych rejonach świata, współpraca międzynarodowych pracowni – stanowią stałe elementy naszej ścieżki zawodowej. Rozważając hasło warsztatów w bardziej abstrakcyjnym kontekście, pojawia się również temat architektury jako produktu, która w różnych formach, świadomie lub mimowolnie, zostaje „importowana” z innych miejsc na świecie. W jakim stopniu „migrujące” idee i style przyczyniają się do finalnego wyrazu architektury i przestrzeni, którą kreujemy? Czy nie stwarza to ryzyka utracenia unikalnego charakteru i tożsamości miejsc, w których żyjemy? Gdzie właściwie rodzi się inspiracja projektu? I w końcu, w kontekście tych rozważań, w jaki sposób na przestrzeni lat zmienia się rola architekta w społeczeństwie.

Podczas warsztatów chcemy znaleźć odpowiedź na powyższe pytania i sprowokować studentów do poszukiwania własnej drogi w czasach, gdzie nawet w architekturze, łatwo zatracić się w modach.

Aby wziąć udział w letniej edycji studenckich warsztatów architektonicznych OSSA Gdynia 2016 należy przesłać pracę wstępną do 22.06.2016. Hasło tegorocznego wstępniaka to TransMisja- więcej informacji dostępnych na oficjalnej stronie OSSY Gdynia i facebook’u.

Bez nazwy-2
Do zobaczenia już w lipcu!

TEMAT: TransPORT/TransFORM

TERMIN: 17-24.07.2016

LICZBA MIEJSC: 54

WIĘCEJ INFORMACJI: https://ossa2016gdynia.wordpress.com/

https://www.facebook.com/ossapolska/

TEMAT WSTĘPNIAKA: TransMisja

TERMIN NADSYŁANIA WSTĘPNIAKÓW: 01.06-22.06.2016 r.

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE