Tagi:

Inspiracje z kostki brukowej

Inspiracje z kostki brukowej, czyli co było popularne w tym sezonie?

Mijający sezon upłynął pod znakiem minimalizmu i powrotu do stylu vintage. Intensywne barwy betonowych kostek brukowych zastąpione zostały przez różne odcienie szarości i brązu w klasycznych, geometrycznych formach. Coraz większym uznaniem cieszył się również architektoniczny beton.

3424498414_634e8333cb_z

kostka-brukowa-buszrem-kreta-gladka-kawowe-inspiracje-karmel
INSPIRACJE: Semmelrock stein+design

Podobnie jak w modzie, tak i na rynku materiałów na nawierzchnie tendencje zmieniły się wraz z nadejściem nowego sezonu. W mijającym roku dużą popularnością cieszyły się wszelkie odcienie szarości. Inwestorów przekonał fakt, iż barwa ta doskonale współgra z minimalistycznym rysunkiem budynków, odcieniami elewacji czy pokryć dachowych, podkreślając ponadczasowy charakter domu i posesji. A w przestrzeni ogrodowej dyskretnie wydobywa i podkreśla charakter aranżacji będąc jednocześnie wyrafinowanym tłem dla zieleni.

trawertyn2
ŹRÓDŁO: Libet
Płyty kamienne imitują modny minimalizm inspirowany naturą.

Impresje malowane szarością

W roli tej idealnie sprawdzały się trawertynowe płyty z kolekcji Libet Impressio w popielato -grafitowym odcieniu grigio oraz kostki Via Castello w wersji Elegante, tegoroczna nowość w ofercie Libetu dostępna w barwach bianco carrara, granito i solaro. System składający się aż 13 prostokątów w różnych rozmiarach, odpowiednio zestawiony ze sobą umożliwia tworzenie spójnych, a przy tym ciekawe wizualnie kompozycji. To jeden z najbardziej wszechstronnych systemów kostek w ofercie firmy Libet, a jej klasyczne kształty docenili architekci realizujący nowoczesne projekty urbanistyczne. Delikatny, geometryczny rysunek Via Castello wprowadza spokój i harmonię, pięknie prezentuje się na tarasach i sąsiadujących z nim ścieżkach i podjazdach podmiejskich rezydencji.

F28ProductImage28
ŹRÓDŁO: McKeon Stone

Duże jest piękne

Chętnie wybierano także duże formaty. Łączenie pokaźnych rozmiarów płyt to doskonały sposób, by stworzyć przestrzeń, która już na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie czystej i zadbanej. Tu ukłon należy oddać płycie Maxima – propozycji skierowanej do koneserów. Grafitowa barwa betonowych płyt o lekko porowatej jest idealnym dopełnieniem modernistycznej architektury, a jej format – płyta Maxima należy do największych w kolekcji Libet – umożliwia łatwe i szybkie zabudowanie każdego fragmentu otoczenia. Dodatkowo, regularna forma elementów pozwalała na wykorzystanie specjalnych wsporników, które umożliwiają każdemu inwestorowi zbudowanie w jeden dzień tarasu w technologii tzw. tarasu wentylowanego.

maxima-1334584584
INSPIRACJA: LIBET

http://www.dreamstime.com/-image3081039

Biały beton

W dziedzinie materiałów na nawierzchnie coraz większe uznanie zdobywał beton. Wielkoformatowe elementy kolekcji Libet Stampo były chętnie wykorzystywane przez architektów oraz projektantów, przede wszystkim ze względu za nieograniczone wręcz możliwości funkcjonalne i dekoracyjne. Gładka, jednolita struktura oraz surowa faktura powierzchni stała się idealnym uzupełnieniem każdej przestrzeni, idealnie wpisując się w estetyczne i funkcjonalne założenie nowoczesnej zabudowy.

23190Plyty_trawertynowe_Gdynia_Nowe_Orlowo

ŹRÓDŁO:
Zielony Ogródek
Press Office

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE