Targi Arena Design

We wtorek 18 lutego rozpoczęła się szósta edycja największych w Polsce targów – Arena Design. Hasłem przewodnim arena Design są MATERIAŁY. Celem wydarzenia jest promocja doskonałego wzornictwa.

Organizatorzy przygotowali ponad 40 wykładów ze specjalistami. W środę, 19 lutego o godz. 11.00 odbył się wykład z Carlo Martinengo, przedstawicielem marki Kartell, który wygłosi wykład na temat znaczenia tworzyw sztucznych w produkcji, a także przedstawił obecne trendy związane z wykorzystaniem innych materiałów. Po nim na scenie pojawił się Janusz Kaniewski, który w oparciu o przykłady poprowadził wykład pt. „Kusząca nielegalność. Tabu, fetysze, ryzyko, arogancja i brzydkie słowa w projektowaniu.
Pawilon nr 5 Międzynarodowych Targów Poznańskich został podzielony na poszczególne strefy: Kreatywni, Forum, Edukacja, Innowacje. W każdej z nich prezentowane były produkty związane z konkretną tematyką. Strefa Kreatywni prezentuje projekty młodych projektantów, designerów, architektów, a także osiągnięcia instytucji wspierających rozwój designu. Strefa Edukacji to miejsce gdzie swój dorobek prezentują uczelnie wyższe o profilu artystycznym i technicznym. Znajdziemy tam prace studentów kierunków wzornictwa przemysłowego i architektury. Innowacje to przestrzeń prezentacji najnowszych programów, urządzeń oraz technologii dla projektantów i architektów. Wśród wystawców spotkamy projektantów z Polski i zagranicy. Przechodząc się uliczkami hali znajdziemy fantazyjne lampy i zapierające dech w piersiach meble. Poniżej pokazujemy wam tylko namiastkę tego co można zobaczyć na targach.

1

2

3

4

5

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

24

Podczas targów nie mogło również zabraknąć konkursu Top Design. Do tego celu wyznaczono na hali specjalne miejsce, w którym były prezentowane projekty biorące udział w konkursie. W środę międzynarodowe jury przyznało siedem nagród z różnych kategorii. Nagrody otrzymały firmy: Vincenzo Design za stół Clover, Euro-Granit Adamus za materiał Lapitec, Marmite za umywalkę Mia, PROFIm za fotele z serii Xenon, Marbet Style za kolekcję kanap, foteli i stolików FIN oraz PIU Design za aluminiowe drzwi z linii beton. Ponadto jury przyznało również dodatkową nagrodę za użycie różnorodnych materiałów. W tej kategorii został nagrodzony domek dla lalek Boomini White. Wśród kryteriów oceny projektów znalazła się m.in. wysoka jakość wzornicza, funkcjonalność, stopień innowacyjności, prosta i intuicyjna obsługa oraz pozytywny wpływ na otoczenie i ergonomia.

z15491898Q

http://poznan.gazeta.pl/

z15491899Q

http://poznan.gazeta.pl/

z15491901Q

http://poznan.gazeta.pl/

z15491900Q

http://poznan.gazeta.pl/

 

Targi Arena Design potrwają do piątku.

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE