IN ORBIT – dom przypominający kółko dla chomika

Nieprawdopodobne wydaje się to, że możliwe jest funkcjonowanie dwójki ludzi na obrotowym domu o średnicy 25 metrów. Artyści Alex Schweder i Ward Shelley nie tylko zaprojektowali niespotykany obiekt, ale także udowodnili, że możliwe jest w nim zamieszkanie.

ShelleyInOrbitInstall8

In Orbit to gigantyczny obiekt, w ktorym można zamieszkać. Konstrukcja została zaprojektowana tak, że w zależności od tego jak zostanie obrócony, użytkownik może korzystać z udogodnień znajdujących się wewnątrz Dzięki skoordynowanym ruchom para projektantów może obrócić pokrętło i zmienić swoje położenie.


ShelleyInOrbitIMG_1691

 

ShelleyInOrbitIMG_1705

In Orbit wykonany jest z drewna, stali oraz mebli gospodarstwa domowego, które są zainstalowane w ramach obręczy. Synchronizacja ruchów obu mężczyzn pozwala na poruszanie się po obręczy i dostęp do łóżek, biurka, krzesła, a nawet kuchnio-łazienki.

ShelleyInOrbitInstall5

Możliwość poruszania się wzdłuż obwodu zapewnia artystom zaspokojenie codziennych podstawowych funkcji życiowych, takich jak jedzenie, czy spanie. Schweder i Shelley zdecydowali się na eksperyment i spędzili 10 dni w obrotowym domu, który był wystawiony w przestrzeni publicznej w Nowym Jorku.

Inspiracją dla stworzenia tego projektu była chęć pokazania ludziom jak ważna jest współpraca dwojga ludzi, synergia i zgodność działań.

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE