SZKLANE DOMY

Jeśli marzysz o tym, aby móc z wnętrza swego własnego domu podziwiać malownicze widoki, zasypiać i widzieć nad sobą gwieździste niebo, a potem budzić się wraz z wschodzącym słońcem- dom ze szkła jest stworzony właśnie dla ciebie.

Oryginalne domy ze szkła są wytworem wspólnej pracy twórczej włoskich projektantów Carlo Santambrogio i Ennio Arosio. Prawie każdy element konstrukcyjny, a także wystroju i wyposażenia wykonano  ze szkła.

santam1

szklany_dom_designsekcja_7

Założeniem artystów było stworzenie domu  koegzystującego z krajobrazem. Budynki znajdują się w dwóch nietypowych lokalizacjach-  w lesie oraz na klifie. Dzięki temu oferują swoim  mieszkańcom zapierające dech w piersiach widoki.

Mieszkanie w tego typu domach wymaga jednak nie lada odwagi, lokatorzy muszą liczyć się z brakiem prywatności lub życiem na odludziu.

santambrogiomilano_07

Podstawową jednostką budulcową domów są oczywiście bloki szkła. Istnieją jednak dwie propozycje. „Snow House” wykonany jest z grubszych szyb, które są bardziej wytrzymałe na obciążenia i które mogą znajdować się w zimnym klimacie oraz „Cliff House” wykonany   cieńszych i lżejszych elementów szklanych. Projektanci oprócz koncepcji domów stworzyli też całą kolekcję wykończeń i szklanych mebli o nazwie Simplicity: łóżka, sofy i regały oraz elementy architektoniczne, takie jak klatki schodowe i kuchnie.

santambrogiomilano-simplicity-collection-sink-2

santambrogiomilano_1208_01

 

Źródło zdjęć: www.santambrogiomilano.it

Aneta Woźnica

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE