Tagi:

3 nowoczesne wnętrza biurowe i medyczne według Mokaa Architekci

W Polsce w ostatnich latach zauważamy prawdziwy boom na tworzenie przestrzeni biurowych i wnętrz użyteczności publicznej będących odpowiedzią na potrzeby zarówno pracowników, jak i osób odwiedzających. Miejsca te, poszerzyły swoje funkcje od typowo użytkowych do reprezentacyjnych, a  twórcom aranżacji tego typu zależy, aby użytkownicy wnętrz czuli się w nich wyjątkowo komfortowo.

Jednym z biur projektowych specjalizującym się w projektach przestrzeni biurowych i medycznych jest krakowska pracowania Mokaa Architekci. Została ona założona w 2012 roku przez  Annę Lorenz (wcześniej Krella) i Piotra Lorenza w 2012r. Obydwoje są absolwentami Wydziału Architektury na Politechnice Krakowskiej. W ramach wymiany bilateralnej w 2011r. studiowali architekturę na HanyangUniversity w Seulu oraz pracowali w SAMOO Architects&Engineers .

Projekty biura łączą w sobie nowoczesność oraz dyskretną elegancję z funkcjonalnością, aby pracowało się w nich wydajnie i efektywnie. W tym celu architekci patrzą na projekt kompleksowo, oceniając parametry pomieszczenia, planując rozkład mebli, oświetlenie, kolorystykę, dobór deseni. Wszystko to, ma wyrażać spójność pomiędzy estetyką aranżacji, a wartościami danej firmy, jak również sprzyjać dobremu samopoczuciu we wnętrzu. Poniżej przedstawiamy efekty trzech realizacji wykonanych przez biuro Mokaa Architekci, które prezentują powyższe wartości.

Klinika Parens

 • Projekt: Wnętrza medyczne
 • Lokalizacja: Kraków
 • Data: 2014 r.
 • Powierzchnia: 550m2

Projekt kliniki zrealizowany został w Krakowie. Główną wytyczną inwestora była chęć posiadania wnętrz nowoczesnych, jednak w ciepłej kolorystyce. Zastosowano orzechowe forniry, lacobel w odcieniu cappucino oraz wielkoformatowe płytki ceramiczne o wymiarach 1mx3m.

3

Siedziba firm Fresh Mail i Opcom

 • Projekt: Wnętrza biurowe
 • Lokalizacja: Kraków
 • Data: 2014 r.
 • Powierzchnia: 700m2
Najnowszą realizacją Mokaa Architekci w zakresie wnętrz biurowych jest siedziba firm FreshMail i Opcom, która mieści się w krakowskim biurowcu DELTA. Powierzchnia prawie 700m2 miała odzwierciedlać kreatywny i digitalowy charakter firm inwestorów, dlatego zdecydowano się na zastosowanie wyrazistych kolorów, niebanalnych wykończeń ścian, czy sufitów.
Dla wzmocnienia nietypowego charakteru wnętrz pozostawiono otwarte stropy żelbetowe stanowiące tło dla instalacji kanałów wentylacyjnych, które pomalowano w soczystych barwach. Przestrzeń biurową wystrefowano dla dwóch firm, jednak w trzonie budynku zlokalizowano pomieszczenia wspólne, takie jak recepcja, kuchnia z jadalnią, czy meeting-roomy.
Głównym założeniem było stworzenie przestrzeni „z przymrużeniem oka”, zróżnicowanej i pobudzającej kreatywność pracowników. W wykończeniu wnętrz postawiono przede wszystkim na polski design tworząc pozytywną i przyjemną przestrzeń biurową.
1

Broadway Beauty

 • Projekt: Wnętrza medyczne
 • Lokalizacja: Kraków
 • Data: 2015 r.
 • Powierzchnia: 150m2

Projekt wnętrza dzięki zastosowaniu niewielu kolorów prezentuje się schludnie, nowocześnie i estetycznie. Połączenie kolorów niebieskiego oraz białego nawiązuje do tematyki medycznej. Przestrzeń jest jasna i przestronna. Efekt ten zapewniają zróżnicowane oświetlenie oraz duże okna, jak również białe ściany oraz podłogi.

4

Projektowanie przestrzeni publicznych i biurowych to ważny krok dla rozwoju architektury. Dostosowując wygląd pomieszczenia, do charakteru firmy i jej odbiorców, architekci kreują pożądany wizerunek biznesu. Obecny trendy są odważne i innowacyjne, dlatego wciąż jesteśmy ciekawi kolejnych projektów w tym kierunku.
Więcej projektów Mokaa Architects: mokaa.pl
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE