Tagi:

4 pomysły na nowoczesną aranżację łazienki z kolekcjami Tubądzin w formacie 33 × 90

Nowoczesna łazienka to nie tylko ta, która została wyposażona w wannę wolnostojącą, kabinę bez brodzika czy umywalkę nablatową. To także aranżacja z bazą w postaci nowoczesnych płytek łazienkowych.

Poza designem (o którym za chwilę) ważny jest także format płytek. Także on może stanowić o tym, czy wystrój łazienki będzie osadzony w aktualnych trendach. Warto przyjrzeć się nietypowemu rozmiarowi płytek Tubądzin z nowej kolekcji 33 × 90, które pozwalają na stworzenie aranżacji stosunkowo „czystej”, nieprzecinanej fugami, a jednocześnie nie stanowią jednolitej masy, którą mogłoby być trudno położyć.

 

Tubądzin, kolekcja House of Tones

1.      Łazienka skąpana w bieli – modne jasne płytki ścienne

Obecnie na kanwie ogromnej popularności stylistyki skandynawskiej i – szerzej – minimalizmu projektanci wnętrz bardzo często sięgają po jasne kolory. Szczególnie barwa biała, a także biel lekko przełamana innymi odcieniami, takimi jak beże, róż czy szarość, jest wybierana przez domowych dekoratorów najchętniej.

Aranżacja łazienki nowoczesnej również powinna być utrzymana właśnie w tych odcieniach. Możesz zdecydować się na total look np. w odcieniu white (patrz: kolekcja House of Tones) urozmaicony niewielkimi akcentami złota w postaci listew ściennych.

Jeśli wybierasz urządzenie pomieszczenia w jednym kolorze, warto poeksperymentować z fakturami płytek łazienkowych. Przyjrzyj się strukturze zaprezentowanych płytek – ich niejednolita powierzchnia nawiązuje do faktury naturalnego lnu lub bawełny.

Tubądzin, kolekcja Serenity

2.      W stronę industrio – nowoczesna ascetyczna łazienka

Innym wartym uwagi trendem jest kierunek industrialny. Surowe wykończenia, wykorzystanie szarości, nierównych, inspirowanych cementem faktur to kwintesencja tej stylistyki. Nawiązanie do nurtu przemysłowego współcześnie powinno być jednak bardzo delikatne. Obecnie dekoratorzy stawiają na:

  • białą łazienkę uzupełnioną o industrialne dodatki (np. oświetlenie na czarnych grubych kablach)
  • szare płytki łazienkowe pozostawione w chłodnej tonacji, dodatkowo charakteryzujące się nierówną powierzchnią.

Zainspiruj się np. aranżacją wykonaną na bazie płytek bazowych z kolekcji Integrally. Wykończenie nawiązuje wyglądem do struktury cementu i jest też uzupełnione wtrąceniami niewielkich płatków.

Tubądzin, kolekcja Integrally

3.      Kontrast w aranżacji – duże płytki vs. mozaika

Aranżacja łazienki wykonana na bazie płytek jednego rozmiaru wydaje Ci się za mało urozmaicona? Spróbuj zestawić wykończenie o wymiarach 33 × 90 z niewielkimi mozaikami. Możesz zdecydować się np. na kolekcję Horizon – obok poziomo ułożonych płytek bazowych w kolorze ivory postaw na niewielką rozmiarowo mozaikę w kształcie heksagonu. Modny kontrast widoczny będzie nie tylko w kształcie, ale także w odcieniu.

Tubądzin, kolekcja Horizon

4.      Biel i drewno nie tylko w stylu skandynawskim

Nowocześnie, ale jednocześnie przytulnie – takie urządzenie łazienki to marzenie prawdopodobnie każdego projektującego wnętrze. Domową atmosferę mogą zapewnić elementy nawiązujące wizualnie do naturalnego drewna, zwłaszcza kolor dębu wprowadzi do łazienki przyjemny klimat.

Takie płytki łazienkowe znajdziesz np. w nowej kolekcji Balance. Zestawione z białymi płytkami podstawowymi mogłyby tworzyć proste odwzorowanie aranżacji w stylu skandynawskim. Projektanci Tubądzin idą jednak o krok dalej i wprowadzają do przestrzeni elementy w (wyważonym!) stylu glamour, a więc listwy ścienne w złotym kolorze, takież akcesoria łazienkowe, obfite oświetlenie i lustra. Od razu inaczej, prawda?

Tubądzin, kolekcja Balance

Jeszcze więcej inspiracji z wykorzystaniem najnowszych kolekcji Tubądzin znajdziesz na blogu Tubądzin.pl.

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE