Tagi:

Wypoczynek pod gwiazdami. Hotel na świeżym powietrzu

Wielu z nas zdarzyło się marzyć lu przeżyć noc pod gwiazdami, lecz czy wyobrażacie sobie takie atrakcje połączone wraz z luksusowymi cechami hotelu? Świeże, górskie powietrze i wygodne, piękne duże łóżko to pomysł na niebanalny wypoczynek, który oferuje oryginalny hotel nieograniczony ścianami. 

null-stern-hotel-switzerland-alps_dezeen_1568_4

Goście hotelu mogą spać pod gwiazdami w specjalnie wydzielonym i odpowiednio wyposażonym miejscu na świeżym powietrzu. Zakątek  znajduje się 6,463 stóp nad poziomem morza, w górach Graubünden. Szwedzki hotel nie ma ścian, ani łazienki, składa się jedynie z łóżka oraz mniejszych elementów takich jak nocne lampki. Ewentualne niedogodności rekompensuje jednak fakt, iż publiczna łazienka znajduje się około 10 minut drogi obok, a goście mogą skorzystać z oferty śniadań przynoszonych prosto do łóżka.

Pokój kosztuje 250 franków szwajcarskich  za noc i mimo iż rezerwacji dokonuje się wiosną i jesienią,  mogą one być odwołane w ostatniej chwili z powodu złej pogody. Nazwa hotelu: Null Stern, oznacza zero gwiazdek, miejsce zaś zostało założone w 2008 roku przez braci Franka i Patrika Riklin oraz partnera biznesowego Daniela Charbonnier.

Trio ma już na swoim koncie również innych nietypowy hotel. Pomysłodawcy przekształcili na hotel dawny bunkier w jednym ze szwajcarskich miast.

„Mimo, że Null Stern jest zupełnie inny od naszego pierwszego hotelu w bunkrze, istota i duch koncepcji pozostaje ten sam – chcieliśmy umieścić gości w centrum doświadczeń, skupić się na tym, co niematerialne redukując wszystko inne do minimum „, powiedział Charbonnier.

null-stern-hotel-switzerland-alps_dezeen_ban_0 (1)null-stern-hotel-switzerland-alps_dezeen_1568_5

źródło: deezen.com

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE