Tagi:

Aquapark w Siedlcach już uruchomiony

PROJEKT: PRO-ARCH 2, arch. Jacek Niedźwiecki
REALIZACJA: SKANSKA

Najnowszą realizacją firmy wykonawczej Skanska, działającej na zlecenie Agencji Miasta Siedlce jest park Wodny. Wartość inwestycji wyniosła 27 mln zł netto. Jest to największy obiekt rekreacyjno- sportowy tego typu w regionie.

W ramach umowy Skanska dokończyła prace po poprzednim wykonawcy. Zrealizowana była już część konstrukcji, podziemia, strop nad piwnicą i słupy parteru.
Zakres nowej umowy obejmował budowę trzykondygnacyjnego obiektu wraz z instalacjami sanitarnymi, elektrycznymi oraz technologią basenową.
– W obiekcie znalazły się dwa baseny ze stali nierdzewnej: pływacki o wymiarach 25 x 21 m, z ośmioma torami pływackimi, pełnym osprzętem oraz basen rekreacyjny z atrakcjami wodnymi: rwącą rzeką i wyspą – mówi Maciej Kurowski, Kierownik Budowy Skanska.

W basenie rekreacyjnym zainstalowane zostały leżanki z masażami, rwąca rzeka oraz dwa gejzery powietrzne. W zachodniej części hali basenowej Zamontowano wannę hamowną dla zjeżdżalni, zjeżdżalnię wewnętrzną, jak również zjeżdżalnię zewnętrzną o długości ok. 70m.
Pomiędzy basenami znalazł się wydzielony zielenią i układami sztucznych skał basen – brodzik z atrakcjami dla małych dzieci. Północny narożnik hali basenowej przeznaczony został na rekreację. Jest tu wanna jacuzzi oraz sauny wraz z niezależnym węzłem sanitarnym.

W hali basenowej wykonane zostały sztuczne skały oraz naturalna i sztuczna zieleń. Znajduje się tu również trybuna na 200 osób. Na piętrze są pomieszczenia administracyjno – biurowe, kręgielnia z bufetem oraz obszerna sala szkoleniowa z balkonami.

Ciekawym elementem realizacji jest oświetlenie. Hala zostanie doświetlona w sposób naturalny przez wielkogabarytowe przeszklenia – mówi Sebastian Stachura, Kierownik Robót – Dodatkowym elementem doświetlającym halę będzie świetlik. W ramach tej inwestycji Skanska wykonała także infrastrukturę drogową wokół obiektu.

Park wodny Siedlce dostał homologację Polskiego Związku Pływackiego. Dzięki niej w obiekcie będzie można organizować ogólnopolskie zawody pływackie najwyższej rangi.

ŹRÓDŁO: SKANSKA

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE