Arpa Chair – krzesło harfa

Hiszpański projektant Jaime Hayton, jest autorem krzesła Arpa Chair. Niepowtarzalny dźwięk i piękny kształt harfy zainspirowały go do stworzenia krzesła, którego szkielet  wykonany z lakierowanej stali przypomina swoim kształtem  harfę .  Krzesło wyposażone jest dodatkowo w mięknie obicie, dzięki czemu jest nie tylko jest efektowne, ale również bardzo wygodne.

Opływowy kształt, komfortowe siedzisko, miękkie obicie i wygodne podłokietniki sprawiają, że fotel stanie się ozdobą każdego salonu. Sprawdzi się zarówno we wnętrzach tradycyjnych i nowoczesnych.

Hiszpański artysta-projektant Jaime Hayon urodził się w Madrycie w 1974 roku. Magazyn „Times” wymienia go jako jednego z najbardziej wpływowych twórców ostatniej dekady.
Jego niepowtarzalny styl został po raz pierwszy zaprezentowany w „Mediterranean Cyfrowy barok” w londyńskim David Gill Gallery. Od tamtej pory jego kariera nabrala tempa Jest laureatem różnych ważnych międzynarodowych nagród m.in. Best International Designer’ 2008, ‚BEST DESIGNER’ for ELLE DECO JAPAN in 2008, AD RUSSIA ‚DESIGNER OF THE YEAR’ 2009, MAISON OBJET DESIGNER OF THE YEAR 2010.

Arpa-chair-Freshome-03

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE