Tagi:

Bambusowy las- jedno z najczęściej fotografowanych miejsc na Świecie.

Kultura Japonii ma długą tradycję życia w harmonii z otaczającym krajobrazem. Dla Japończyków natura jest postrzegana przez pryzmat filozofii, traktuje się ją z należytym podziwem i szacunkiem. Mimo znacznego uprzemysłowienia i nieustannego rozwoju aglomeracji, tereny zieleni są objęte należytą ochroną prawną, co podyktowane jest względami zdrowotnymi.

Zdjęcia: Y.Ganden

Zdjęcia: Y.Ganden

Arashiyama Bamboo Forest (znany również jako Sagano Bamboo Forest) jest doskonałym przykładem tej harmonicznej relacji. Bambus często pojawia się w japońskich mitach i legendach, jest postrzegany również jako symbol siły, którą czerpie ze swoich naturalnych cech- długowieczności i wytrzymałości. Badania potwierdzają, że jest on najszybciej rozwijającą się rośliną na Ziemi- bambus może odbudować swoją pełną masę w zaledwie 6 miesięcy od momentu ścięcia.

 

Arashiyama-Bamboo-Forest1

Źródło: http://landarchs.com/out-of-this-world-bamboo-at-arashiyama-bamboo-forest/Autor: Ajari.

Bambusowy las o powierzchni blisko 16 km2 znajduje się w dzielnicy Arashiyama położonej w zachodniej części Kioto. Przez wieki, ten obszar stał się bardzo popularny wśród mieszkańców i turystów. Okolica prezentuje się najpiękniej w trakcie jesieni oraz w okresie kwitnienia japońskiej wiśni. Wysokość i gęstość bambusów dramatycznie kontrastuje z otaczającym krajobrazem miejskim.

Źródło: http://www.amazingplacesonearth.com/sagano-bamboo-forest-japan/; Autor:Weijie

Źródło: http://www.amazingplacesonearth.com/sagano-bamboo-forest-japan/; Autor:Weijie

Przejście 300 metrowym szlakiem dostarcza niezapomnianych doznań wszystkim odwiedzającym to nietypowe miejsce. Mimo wielu turystów, miejsce sprzyja kontemplacji, poczuciu równowagi i uczuciu spokoju. Zakrzywiona forma szlaku kontrastuje z wertykalnymi ścianami bambusów (których wysokość osiąga blisko 50m). Piękno szlaku tkwi również w prostocie i detalu: naturalne kamienie łączą się z ciągiem poręczy suszonego bambusa. Warto dodać, że w lesie znajduje się: herbaciarnia, sanktuarium oraz świątynia.

Zdjęcie: FishiexFishie

Zdjęcie: FishiexFishie

Jest to jedno z najczęściej fotografowanych miejsc na świecie. Ciekawostką jest również fakt, że dźwięk bambusowego lasu został dodany przez Ministerstwo Środowiska do  listy „100 dźwięków Japonii”.

Film prezentujący, krótki spacer po lesie. Zapraszamy w wirtualną podróż!

Michał Józefczak
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE