Boazeria wraca do łask

Boazeria – w latach osiemdziesiątych miało ją 90% społeczeństwa. Kiedyś uważana za prawdziwy hit wnętrzarski z czasem stała się synonimem kiczu. Dziś powoli wraca do łask i na nowo staje się modna. Co prawda na przestrzeni ostatnich lat nieco zmienił się zarówno jej sposób malowania jak i metody jej układania, ale za pomocą kilku kroków nawet 30 letnia boazeria może odświeżyć nasze wnętrze.
Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem boazerii, ale jej wygląd pozostawia wiele do życzenia, podam Ci kilka pomysłów jak w szybki i łatwy sposób ją odnowić .

Na początek warto zetrzeć stary lakier.W celu usunięcia zniszczonego, starego lakieru użyj gruboziarnistego papieru ściernego,  a następnie umyj i odtłuszcz deski. Po ich wyschnięciu wybierz specjalny lakier do drewna i pomaluj boazerie na nowo.
Bardziej odważnym krokiem jest pomalowanie boazerii na konkretny kolor. W tym przypadku również musisz zetrzeć stary lakier i dobrze oczyścić boazerie z nieczystości. Kiedy już drewno wyschnie wystarczy wybrać odpowiedni kolor, który będzie pasował do całości wnętrza. Najlepiej do malowania wykorzystać pędzle o różnej grubości tak, aby farba dostała się w każdy zakamarek.
W przypadku kiedy boazeria znajduje się w przedpokoju, ciągnie się od podłogi do sufitu, a metraż mieszkania nie robi wrażenia, warto wybrać jaśniejsze kolory, które optycznie powiększą nam wnętrze.  Jeżeli boazeria jest położona jedynie do połowy wysokości mieszkania, można pomalować ją na nieco odważniejszy kolor, który będzie współgrał z kolorem pozostałej ściany.
Jeżeli efekt nie jest zadowalający pozostaje nic innego jak ją zedrzeć. Miłej zabawy

2_drewniane_panele_drewniane_sciany_nowoczesna_boazeria_recycling_wooden_wall_panels

www.pinterest.com

 

 

sypialnia-w-boazerii

www.l99.com

130426c

www.pinterest.com

how-to-paint-wood-paneling-the-easy-and-simple-way

m.registerstar.com

 

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE