Brunetki, blondynki….

Dla każdej kobiety ważny jest wygląd zewnętrzny. Spędzają one mnóstwo czasu przed lustrem, aby uzyskać oszałamiający efekt swojej prezencji. Jak uważasz, który element wizerunku jest dla kobiety najważniejszy? Badania wykazały, że to właśnie włosy, czyli odpowiednia fryzura i kolor to istotny szczegół w ogólnym wyglądzie kobiety, który odpowiednio dobrany, przyciąga największą uwagę płci przeciwnej jak również spojrzenia innych kobiet. Czy świat designu również kieruje się podobnymi trendami? Okazuje się, że dla niektórych projektantów liczy się tak samo wygląd i dobra prezencja produktu jak również jego…owłosienie.

Często na łamach portalu przestawiamy oryginalne i bardzo wymyśle formy, jakie artyści nadają przedmiotom do codziennego użytku. Projektanci, szczególnie preferują krzesła, fotele lub stołki aby przedstawić meble w nowej, zaskakującej odsłonie. Modnym sposobem twórczym projektantów jest nadawanie produktom cech ludzkich lub zwierzęcych. Przykładem tego, jest wcześniejszy artykuł, w którym opisaliśmy projekt o nazwie Hybrid Mervea Kahraman.

Zwróćcie uwagę na kolejny mebel. Artystka Dejana Kabiljo zaprojektowała serie mebli o nazwie PrettyPretty.Obejmuje ona  stołki barowe, włochate pufy i krzesła. Cechą charakterystyczną tej zdumiewającej serii mebli jest to, że każdy produkt posiada włosy, różnego koloru oraz rodzaju uczesania. Projektanta zadbała, aby materiały użyte do produkcji krzeseł były wcześniej starannie badane i poddane serii procesów doświadczalnych,  tak aby  efekt końcowym  współgrał z wcześniejszym założeniem.
Unikalne krzesła PrettyPretty zostały wybrane przez Philippe’a Starcka aby urozmaiciły swym oryginalnym wyglądem wnętrze ekskluzywnego hotelu SLS w Beverly Hills.
Jak wam, podoba się pomysł nadawania cech ludzkich produktom ?

źródło zdjęć: vibo.pl yatzer.com

Aneta Pełka

dejana-kabiljo-pretty-pretty-yatzer_12

dejana-kabiljo-pretty-pretty-yatzer_3

dejana-kabiljo-pretty-pretty-yatzer_6

dejana-kabiljo-pretty-pretty-yatzer_7

dejana-kabiljo-pretty-pretty-yatzer_11

dejana-kabiljo-pretty-pretty-yatzer_4

dejana-kabiljo-pretty-pretty-yatzer_9

dejana-kabiljo-pretty-pretty-yatzer_10

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE