Tagi:

Budynek przypominający sportowca w ruchu – nowa siedziba MKOl-u

Wiemy jak będzie wyglądać nowa  siedziba Międzynarodowego Komunikatu Olimpijskiego w Lozannie w Szwajcarii. Autorem projektu jest duńskie biuro architektoniczne 3XN. Gmach ma zostać oddany do użytku w 2020 roku. Będzie w nim pracować 600 osób.

lozanna1

Głowna siedziba MKOl-u będzie znajdować się w parku nad jeziorem Genewskim i będzie miała powierzchnię 24 tys. metrów kwadratowych. – Projektowaliśmy nową siedzibę, opierając się na trzech elementach: ruchu, elastyczności i trwałości – podkreślał Jan Ammundsen z 3XN. Budynek będzie miał falującą fasadę, dzięki czemu z każdej strony będzie wyglądał inaczej. Swoim kształtem ma przypominać sportowca w ruchu.

Pomyślano również o wygodzie ogromnej rzeszy ludzi, która będzie tam pracować. Postawiono na otwartą i elastyczną aranżację wnętrza, która sprzyjać będzie komunikacji, współpracy i wymianie wiedzy między pracownikami.

lozanna2

W budynku ma zostać zastosowanych wiele nowoczesnych, ekologicznych rozwiązań: urządzenia pompujące wodę z jeziora, fotowoltaika (technologia umożliwiająca bezpośrednie przetwarzanie promieni słonecznych w energię) i system zapewniający optymalne wykorzystanie światła dziennego.

Źródło zdjęć: olympic.org

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE