Tagi:

Cassina, Patrick Norguet

Patrick Norguet ujawnia P22, współczesną interpretację klasycznego fotela bergère

“Moją intencją było zaprojektowanie fotela wypoczynkowego, respektującego klasyczną tradycję ale jednocześnie łączącego współczesne wpływy.”

Patrick Norguet.

CASSINA P22_Patrick Norguet_amb_2

Komfort ponad wszystko

Patrick Norguet debiutuje swoją pierwszą kolaboracją z Cassina i prezentuje współczesne krzesło lożowe, które wyróżnia się swoją wygodą. P22 jest kuszącym i wygodnym fotelem, ponadczasowym a jednocześnie modernistycznym projektem. Dopełniający całości podnóżek, który także służy jako puf, pozwala się rozprostować dla jeszcze większej wygody.

Współczesny hołd dla klasycznych form z przeszłości.

Historyczne archiwa Cassina szczycą się klasycznymi i niestarzejącymi się projektami wspaniałych architektów od Parisi do Ponti. P22 jest współczesną interpretacją tych klasycznych mebli, które marka chętnie zgodziła się wyprodukować, gdyż przynoszą na myśl wspomnienia a jednocześnie otwierają drogę do znalezienia przyszłej odrębności. W rezultacie P22 staje się współczesnym hołdem dla tego co marka Cassina reprezentuje.

CASSINA P22_Patrick Norguet_combo_NEW

Wyróżniająca się estetyka

Profil P22 jest niezwykły dzięki geometrycznej formie odlewów aluminiowych nóżek, które elegancko podtrzymują krzesło lożowe obejmując wysokie oparcie pod plecy. W efekcie otrzymujemy kokon, w którym można się schować i odpocząć.

Połączenie materiałów

Dostępny w skórze i tkaninie, Patrick Norguet nadaję współczesnego akcentu tradycyjnemu krzesłu lożowemu proponując pięć możliwych kombinacji skóry i tkaniny na skorupę zewnętrzną oraz tkaniny na wykończenie wnętrza. Rezultat jeszcze bardziej intensyfikuje ciepło fotela sprawiając, że staje się on kuszącym zaproszeniem do relaksacji.

tłumaczenie: Ewa Partyka

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE