Tagi:

Centrum Biurowe Neptun w Gdańsku

Roboty budowlane rozpoczęte dnia 8 marca 2012 roku nad budynkiem biurowym Neptun przebiegają zgodnie z harmonogramem, a prace przekroczyły już 90% poziomu zaawansowania.

Zakończenie zaplanowano na 28 września 2013 roku. Pierwsze odbiory są zaplanowane na koniec września. Zgodnie z harmonogramem budowy, uzyskanie pozwolenia na użytkowanie zaplanowane jest na grudzień 2013 r., co oznacza, że najemcy będą mogli wprowadzić się do swoich biur już na początku 2014 roku. Do końca sierpnia zakończy się montaż instalacji elektrycznej i sanitarnej. Na wszystkich pozostałych są przeprowadzane testy.

thecity.com.pl

thecity.com.pl

Trwają wewnętrzne prace wykończeniowe, takie jak gipsowanie, układanie glazury i płyt granitowych na przestrzeniach pomiędzy windami. Wykończenie obejmuje również kładzenie gładzi gipsowej, malowanie oraz tapetowanie. Wkrótce pojawi się także wykładzina przy kontaktach oraz w dojściach do wind.
Wkrótce zakończy się budowa trzypoziomowego parkingu – do wykonania pozostały jedynie drobne elementy wykończeniowe.
Prace zewnętrzne, takie jak układ drogowy i zagospodarowanie najbliższego otoczenia są niemal zakończone (z jednej strony biurowca są nieco mniej zaawansowane ze względu na konieczność pozostawienie wolnej przestrzeni dla transportu budowy). Cała elewacja będzie gotowa pod koniec września.
Wykonawcą inwestycji jest Budimex, a inwestorem i deweloperem – firma Hines.

źródło: centrum prasowe, Budimex

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE