Tagi:

Centrum Zaawansowanych technologii w Poznaniu

W listopadzie 2010 roku działająca non-profit firma Centrum Zaawansowanych Technologii rozpoczęła w Poznaniu budowę parku naukowo-technologicznego „Centrum Zaawansowanych Technologii Nobel Tower”.

W ramach inwestycji powstaje wieżowiec o 13 kondygnacjach naziemnych i 2 podziemnych, którego wysokość wynosi 53,5 m, a długość i szerokość odpowiednio 51 i 13,5 m. Na kondygnacjach podziemnych znajduje się parking na 58 miejsc.

Całkowita powierzchnia budynku wynosi 13,5 tys. m2. Koszt budowy obiektu to około 50,4 milionów złotych, z czego blisko połowa pochodzi z funduszy unijnych. Generalnym wykonawcą CZT jest firma Novum Management a dostawcą systemów deskowań – firma ULMA.

Bez nazwy

Do realizacji obiektu ULMA dostarczyła samowznoszący system hydrauliczny RKS, bazujący na systemie profili MK i deskowaniu ściennym ORMA, oraz system stropowego deskowania panelowego CC-4 podpartego na podporach EP. System RKS był podnoszony 11 razy dzięki 4 siłownikom i pompie hydraulicznej, wysokość każdego taktu była równa 3,7 m. System tworzyły 22 pomosty o szerokości 6 i 7 metrów. Każda jednostka składała się z 4 poziomów pomostów: betoniarskiego, głównego – do obsługi deskowania ORMA, sterowniczego – do obsługi siłowników oraz pomostu do odzyskiwania stożków. Do realizacji stropów o powierzchni 650 m na każdej kondygnacji zastosowano deskowanie CC-4 podparte na podporach stropowych EP.

www.bryla.pl

www.bryla.pl

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE