Chris Beardshaw gościem Dnia Architekta Krajobrazu i Mistrzowskich Warsztatów podczas 22. Międzynarodowej Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE. Brytyjski projektant ogrodów i krajobrazu o międzynarodowej renomie podczas dwóch dni spotkań podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.

29 i 30 sierpnia 2014 r. (piątek, sobota) w Centrum EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego w Warszawie odbędą się seminarium i warsztaty  zorganizowane specjalnie dla szerokiego grona projektantów i wykonawców terenów zieleni. Prowadzącym obydwa wydarzenia będzie Chris Beardshaw.

Chris Beardshaw

Chris Beardshaw

Gość jest znanym brytyjskim ogrodnikiem i architektem krajobrazu od kilkunastu lat zajmującym się z dużym zaangażowaniem popularyzacją wiedzy o roślinach. Swoje wykształcenie zyskał dzięki studiom na kierunku architektury krajobrazu oraz wieloletniemu doświadczeniu ogrodniczemu. Naucza jako pełnoetatowy wykładowca w college’u ogrodniczym Pershore oraz gościnnie na kilku innych uczelniach w Wielkiej Brytanii. Jest zapraszany przez międzynarodowe organizacje i stowarzyszenia ogrodnicze do prowadzenia spotkań wyjazdowych oraz konferencji. Prezentował swoje doświadczenia również poza Europą – w Nowej Zelandii, RPA i Kanadzie.
Chris jest także zaangażowany w kilka cieszących się wielką popularnością programów ogrodniczych w telewizji BBC oraz od 12 lat jest jednym z prezenterów relacji na żywo z Chelsea Flower Show.
Na co dzień projektuje różnej wielkości tereny zieleni w Wielkiej Brytanii, od małych prywatnych ogrodów po przestrzenie publiczne. Silnie rozwija również praktykę zagraniczną, projektując między innymi zieleń w kompleksach mieszkaniowych w perskim Królestwie Bahrajnu, kreując ogrody pokazowe na wystawach w Japonii, Nowej Zelandii, Singapurze i Rosji. Zagraniczna i krajowa działalność przyniosła mu w ostatnich latach 28 medali, w tym 9 złotych i 4 srebrne na Chelsea Flower Show, złote medale w konkursach ogrodniczych w Nowej Zelandii i Japonii.

Beardshaw jest autorem i współautorem książek oraz wielu artykułów w brytyjskich czasopismach ogrodniczych (m.in. The English Garden).
Podczas dwóch dni obecności na „Zieleń to życie” Chris podzieli się swoim doświadczeniem prezentując dokonania na Seminarium Dzień Architekta Krajobrazu oraz przekładając wiedzę na praktykę podczas Mistrzowskich Warsztatów.

Oprócz gościa głównego podczas Dnia Architekta Krajobrazu podzielili się swoimi praktycznymi doświadczeniami z naszej rzeczywistości Wojciech Januszczyk – architekt krajobrazu, absolwent i pracownik naukowy architektury krajobrazu na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu projektantów i wykonawców terenów zieleni, ogrodników, hobbystów i wszystkich poszukujących inspiracji w dziedzinie projektowania ogrodów.

Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE corocznie gromadzą grono osób z „zielonego biznesu”. W 2014 roku wzmacniamy branżowy charakter targów – 2 pierwsze dni (czwartek i piątek) skierowane będą wyłącznie do profesjonalistów, sobota pozostaje otwarta dla publiczności. Producenci roślin to najliczniejsza grupa wystawców – ich obecność, a także zainteresowanych tą ofertą klientów przyciągana Wystawę dostawców techniki ogrodniczej, usług i produktów dla ogrodnictwa i architektury krajobrazu.

Informacje dotyczące rejestracji i programu Seminarium Dzień Architekta Krajobrazu i Mistrzowskich Warsztatów można znaleźć na stronie www.zielentozycie.pl w zakładce KONFERENCJE I SEMINARIA.

Organizatorzy Wystawy Zieleń to Życie: Agencja Promocji Zieleni Sp. z o.o., Związek Szkółkarzy Polskich,

Współpraca branżowa: Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu
Organizatorzy Seminarium i Warsztatów:
Agencja Promocji Zieleni Sp. z o.o., Związek Szkółkarzy Polskich, Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu

Poniżej przedstawiamy kilka realizacji Chris’a Beardshaw’a.

_45a7033_600_400

hampton_2011_01_600_400

homeb_600_400

homec_600_400

homed_600_400

peacegarden_04_600_400

princessbeatrice_01_600_400

princessbeatrice_02_600_400

rnli_01_600_400

tatton_2009_03_600_400

tatton_2009_04_600_400

Zdjęcia pochodzą ze strony: www.chrisbeardshaw.com

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE