Tagi:

Chróścice – przedszkole pobudzające zmysły

Estetyczna i dobrze zaprojektowana przestrzeń w przedszkolu to niestety w Polsce wciąż rzadkość.  Przy tak dużej liczbie dzieci i nielicznych miejscach w państwowych przedszkolach,  w głównej mierze zwraca się uwagę na powierzchnie  niż na wystrój.

Na zachodzie projektanci częściej decydują się na oryginalne pomysły w aranżowaniu przestrzeni dla najmłodszych. Pisaliśmy już na przykład o budynku w kształcie kot  , którego bryła i wnętrze jest bardzo oryginalne.

Wyjątek od nudnej, polskiej rzeczywistości stanowi zaprojektowane przez pracownię PORT przedszkole w Chróścicach pod Opolem.

przedszkole

przedszkole2

Architekci zwrócili uwagę na każdy najmniejszy szczegół. Każdą z sal zaprojektowana jest tak, by delikatnie stymulować  zmysły dzieci. Bazę każdej z sal stanowi biel, dodatki są natomiast w bardzo wyrazistych kolorach – pomarańczowym, zielonym i purpurowym. Płytę stolarską wykorzystano do aranżacji  zakątków,  w których dzieciaki mogą się schować i odpocząć. Niebezpieczne miejsca, jak kaloryfery zostały obudowane ażurowymi, drewnianymi płytami, które dodatkowo pełnią funkcję dekoracyjną .

przedszkole5

przedszkole3

Zastosowano również tablicowe ściany, które zachęcają do kreatywności i pozwalają dzieciom na większą swobodę działania – nikt już nie będzie miał pretensji, gdy dziecko zacznie pisać po ścianie!

przedszkole6

przedszkle7

Źródło zdjęć: ladnebebe.pl

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE