Tagi:

Ciepła kolorowa aranżacja o rustykalnym charakterze

Ten piękny dom jest doskonałym przykładem tego, jak doskonale zestawić styl rustykalny z kolorem we wnętrzu. Jasne i przyjazne barwy doskonale uzupełniają się z ciemnoszarymi, stonowanymi tonacjami.Wiele wzorów i materiałów współpracuje tu ze sobą, tworząc wizualną harmonię i ciepło. 

colorful-rustic-cottage-home-interior-2

Dom pełen jest tekstyliów, takich jak poduszki, koce, czy dywany. Większość z nich jest w bielach, lub beżach, ożywiają je zaś kolorowe paski i inne motywy. Dominujące odcienie to czerwień i róż widoczne w licznych dodatkach. Miękkie tkaniny i żywe kolory stanowią jedność, ogrzewając całe pomieszczenie. Ważnym elementem są białe filary i belki na suficie. Również ocieplają wnętrze, jednocześnie nie przytłaczając go.

colorful-rustic-cottage-home-interior-3

colorful-rustic-cottage-home-interior-4

Przestrzeń do pracy jest ładnie wykonana i nie zbyt rozpraszająca. Drewniane krzesła i półki oraz kamień na ścianie zapewniają stabilne tło, natomiast dywan w kolorowe paski, różowe lampy, rośliny doniczkowe, czy ozdobne litery dodają miejscu nieco życia.

Miejscem na pamiątki i inne elementy dekoracyjne jest półka nad kominkiem. Zdjęcia z podróży w towarzystwie świeczek i płonącego ognia tworzą bardzo klimatyczny zakątek domu.

colorful-rustic-cottage-home-interior-44

W jadalni , kamienne ściany , podłogi z terakoty, naturalne światło i drewniane meble tworzą ciepłą atmosferę , zaś drewniane okiennice dostarczają decydującego, rustykalnego charakteru. Użycie naturalnych materiałów takich jak len, kamień i drewno, kreuje tradycyjne piękno i uwydatnia obraz czerwonych kwiatów ustawionych na stole.

colorful-rustic-cottage-home-interior-5

colorful-rustic-cottage-home-interior-6

colorful-rustic-cottage-home-interior-7

Korytarz pełen jest pięknych, ciepłych akcentów , które sprawiają , że można poczuć się tu niezwykle przytulnie. Beżowa terakota i drewniane ramy komponują się z czystymi, białymi ścianami i stołem, który  prezentuje świece, rzeźby ptaków, blaszane pudełka i stare pojemniki na mleko. Dzięki takim dodatkom korytarz ma swój klimat, pełen prostego piękna.

colorful-rustic-cottage-home-interior-8

Drewno, biel i żywy, żółty kolor tworzą wspaniałe trio, o czym świadczy to biurko ! Aby uzyskać taki efekt, barwy są ze sobą wymieszane, lecz głównymi akcentami są drewniane biurko i kolorowa, ozdobna litera.

colorful-rustic-cottage-home-interior-9

Białe szafki w kuchni są idealnym sposobem na zaakcentowanie innych elementów. Pozwalają na obecność dużej liczby kolorowych dodatków, takich jak miski, doniczki czy dywan w intensywnych barwach. Wspaniałym, choć na pozór zwykłym i prostym elementem jest rustykalny obrus w czerwoną kratkę, który występuje tu w komplecie z miękkimi obiciami krzeseł. To bardzo prosty sposób na przeniesienie starego świata do swojej własnej kuchni.

colorful-rustic-cottage-home-interior-10

colorful-rustic-cottage-home-interior-11

Mówiąc o rustykalnym efekcie nie można pominąć ziół i roślin w metalowych osłonkach, lub pokrytych pasiastym materiałem, a także naczyń, takich jak ceramiczne misy czy dzbanki. Jeśli macie ochotę, ozdóbcie również stół porcją rumianych jabłek!

colorful-rustic-cottage-home-interior-12

Do reszty pomieszczeń dopasowane stylistycznie są również sypialnie. Niebieskie i białe paski nakrycia łóżka wraz z różowymi i białymi poduszkami wyróżniają się na tle ciepłych, brązowych akcentów: ściany, sufitu i podłogi. Jodełkowy wzór dywanu komponuje się z geometrycznym motywem poduszek ułożonych na pięknej,drewnianej ławce. W kolejnej sypialni, połączono ze sobą wiele wzorów i kolorów sprawiając, że pomieszczenie wygląda niezwykle ciekawe i oryginalnie.

colorful-rustic-cottage-home-interior-13

colorful-rustic-cottage-home-interior-14

colorful-rustic-cottage-home-interior-15

colorful-rustic-cottage-home-interior-16

Kolorowe tkaniny i ręczniki sprawiają, że łazienka jest jasna i wciągająca! Całkowicie białe tło pozwala tu z całą mocą wyróżniać się czerwonemu kolorowi. Cały dom to fascynujące studium koloru, wzorów i tkanin. Dzięki temu przykładowi być może zyskacie motywację do pójścia w ślady tej aranżacji i połączycie w udany sposób rustykalny styl z nowoczesnymi akcentami.

Źródło: decoholic.org

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE