Co warto zwiedzić w Barcelonie?

Barcelona to magiczne miasto, z niepowtarzalną atmosferą, najpiękniejszymi zakątkami oraz wspaniałymi zabytkami. Miejscem, które warto zwiedzić jest barceloński kościół Sagrada Familia.

Budowę świątyni rozpoczęto w 1882 roku. Jej projekt zlecono wybitnemu artyście, jakim był Antoni Gaudí. W konstrukcji zabytku zaplanowano stworzyć 18 strzelistych wież. Symbolizują one 12 apostołów, Marię, 4 ewangelizatorów oraz Jezusa. Do 1920 roku wzniesiono 3 wieże. Kilka lat później architekt zmarł śmiercią tragiczną, wpadając pod przejeżdżający tramwaj.
Projekty świątyni, pozostawione przez artystę zniszczono w trakcie hiszpańskiej wojny domowej. Ze względu na liczne zdumiewające detale architektoniczne, do dziś świątyni nie zdołano ukończyć.
Dla osób doceniających architekturę gotycką jest nadzieja, że niedługo zobaczą świątynie w pełnej okazałości. Fundacja, która sprawuje pieczę nad Sagrada Familia ogłosiła, że ukończy budowę kościoła w 2026roku. Jeśli nic nie zakłóci planów budowy, dokładnie 100 lat od śmierci wybitnego architekta Antoniego Gaudi , który zwykł mawiać „ Mojemu klientowi się nie spieszy” będziemy mogli ujrzeć dokończony projekt sensacyjnej świątyni rzymskokatolickiej.
Sagrada Familia znajduje się na światowej liście dziedzictwa kulturowego UNESCO.

źródło zdjęć: bluesky.pl, krzysztofkorpik.flog.pl, deon.pl, iprezenty.pl

Aneta Pełka

800px-MG_8403_tonemapped

2735709_sagrada-familia--wnetrze

447394462

4873850565_92f8e36f85_b

aerostylaz.deviantart_com

barceloneta.blox_pl

głowne

normal_Sagrada_Familia2

SagradaFamilia7

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE