Tagi:

Czarna sypialnia – obalamy mit ponurych ciemności

Czarne sypialnie dla wielu z nas jeszcze od niedawna były czymś nie do pomyślenia. Chociaż w kwestii ubioru często decydujemy się na czerń, uważając ją za bezpieczną i zawsze łatwą do dopasowania klasykę, w dziedzinie wnętrz pozostawała ona mocno niedoceniona.

Obecnie coraz śmielej odważny trend wkracza do naszych mieszkań, zajmując miejsce również w tak  osobistej przestrzeni, jaką są sypialnie. Tym samym w zapomnienie odchodzi mit, iż ciemne pokoje są smutne, ponure i nijakie. Odpowiednio urządzone, wyposażone w pasujące meble i dodatki pomieszczenie z ciemnymi ścianami powoduje niejako wrażenie przebywania w przedłużonym śnie. Stonowane kolory pozwalają nam ponadto na kreowanie różnych kombinacji : od natchnionych i barokowych, do nowoczesnych i minimalistycznych, tak więc pomimo ograniczonej palety wciąż mamy nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Czarny kolor możemy zastosować jako główny motyw, lub oddzielny akcent na jednej ze ścian. W dzisiejszym zestawieniu prezentujemy kilka przykładów czarno-szarych sypialni wśród, których z pewnością odnajdziecie odpowiednią dla siebie inspirację. 

1. Geometryczna

modern-gothic-masculine-bedroom (1)

2. Ze złotym akcentem

accent-walls-undermounted-lighting-design-

3. W połączeniu z bielą

5f364237366425.573dc10374111b2998537366425.573dc1037473c

4 .Artystycznablack-accent-wall-moderm-masculine-design

5. Barokowa

boroque-gothic-modern-dark-masculine-bedroom-design

6. W towarzystwie cegły

fabric-wall-design-

7. Minimalistyczna

how-to-do-a-black-accent-wall-design

8. Subtelna i kobieca

modern-black-accent-wall

9. Prosta i elegancka

luxurious-master-bedroom-design

10 Z fantazją

modern-dark-black-lofty-bedroom-design

Co sądzicie o naszych propozycjach? Zdecydowalibyście się na ciemną sypialnię, a może już macie taką w swoim mieszkaniu?

zrodło: homedesigning.com

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE