Tagi:

Design & Loft w Pragalerii

Pragaleria serdecznie zaprasza do zapoznania się z katalogiem 1 Aukcji Design & Loft, która odbędzie się w środę 22 czerwca 2016 r. o godz. 19.30 w siedzibie galerii na ul. Stalowej 3 w Warszawie. Wystawa przedaukcyjna czynna jest od 11 czerwca 2016 r. w Pragalerii od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-19.00, a w weekend 18-19 czerwca 2016 r. organizowany będzie showroom kolekcjonerski: w sobotę w godz. 11.00-18.00, a w niedzielę w godz. 12.00-18.00.

Dla tych, którzy nie mogą osobiście odwiedzić Pragalerii, przygotowany został wirtualny spacer 3D po wystawie. To doskonały sposób na zapoznanie się z obiektami, sprawdzenie ich stanu zachowania, wyobrażenie sobie ich wielkości i dyspozycji we wnętrzu. 

banner designAukcja Design & Loft to świetna okazja do uzupełnienia wystroju wnętrza o wyjątkowe obiekty z duszą. Osoby zainteresowane historią wzornictwa z pewnością zwrócą uwagę na takie pozycje jak: krzesła „Skoczki”, których projekt zainspirowany został dokonaniami polskich skoczków narciarskich; kultowe fotele typu 366 projektu Józefa Chierowskiego; krzesło Zydel produkowane przez Spółdzielnię Ład, czy aparat fotograficzny Alfa 2 zaprojektowany w Zakładach Artystyczno-Badawczych warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dla kolekcjonerów obiektów z historią przygotowano prawdziwe rarytasy, takie jak reflektor filmowy z lat 60. wykorzystywany przy kręceniu filmu „Czterej Pancerni i pies”, radio Saba Wildbad, czy lampa nożycowa z lat 20. XX w.

Miłośników polskiej ceramiki z pewnością zadowoli niemała kolekcja prac sygnowanych nazwami takich wytwórni jak Ćmielów, Wawel, Tułowice czy Włocławek, w tym figurka pingwina z Ćmielowa utrzymana w estetyce najlepszych projektów tego zakładu, wazon Włocławek w stylu picassowskim projektu Wita Płażewskiego, czy zestaw wyjątkowych dekoracyjnych talerzy Włocławek zdobionych techniką kory.

Oprócz designerskich perełek z okresu PRL-u na aukcji znajdą się także obiekty dla zwolenników stylu loft. Tych zainteresować powinny takie pozycje jak lampy przemysłowe w różnej postaci – od dużych lamp sufitowych po skromniejsze, które z powodzeniem oświetlą mniejsze wnętrza, szafki na dokumenty, stołki warsztatowe, czy fotel z siedziskiem pochodzącym z ciągnika. To również obiekty z historią, które dzięki swojemu ponadczasowemu charakterowi i świetnej jakości wykonania posłużą jeszcze długie lata.

Na aukcji znajdzie się również szeroki wybór sprzętów użytkowych, takich jak radziecki telewizor Elektronika, wentylator Zefir z lat 60., zegar Metron czy takie ciekawostki jak syrena strażacka czy górnicza lampa karbidowa. Warto dodać, że wszystkie znajdujące się w katalogu pozycje to sprzęty w pełni sprawne.

Link do spaceru wirtualnego: http://wnetrza3d.pl/realizacje/designiloft.html

8. Szafka RTV
Szafka RTV, fornir orzechowy błyszczący, współczesna biała szklana półka oraz zaplecek z płyty w czarno-białą szachownicę, nóżki drewniane toczone pomalowane na biało, na bokach linki igielitowe czarne, Polska, lata 60.
7. Lampa nozycowa
Lampa nożycowa z metalowym kloszem, czarna, na drewnianej plakiecie przykręcanej do ściany za pomocą 4 śrub, sprawna, oryginalna tabliczka znamionowa, Polska, 1920 r.
1. Fotel typ 366
Fotel niebieski typ 366, poręcze drewniane w kolorze jesion, obicie niebieskie współczesne, proj. Józef Chierowski, 1962 r.
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE