Tagi:

DIY – Retro taca z formy na ciasto

Wspaniałym i zawsze dobrze opłacalnym pomysłem jest przywracanie do życia starych rzeczy. Jeśli również jesteś fanem recyklingu i zawsze szkoda Ci, gdy masz coś wyrzucić, pomysł z przerobieniem wysłużonej tortownicy na pewno Ci się spodoba!

repurposedmetaltrayandersongrant

Do stworzenia tej oryginalnej tacy na napoje będziemy potrzebować starej, metalowej formy na ciasto. Porysowania i różnego rodzaju przetarcia będą idealnie pasować do modnych klimatów retro. Dodatkową zaletą niecodziennego wykorzystania naczynia jest fakt, że bez obaw możemy do niego nasypać lód, w przypadku kiedy będziemy chcieli schłodzić nasze napoje. Tortownica jest głęboka, tak więc zmieści się go sporo, co będzie nie tylko rozwiązaniem praktycznym, ale efektownym.

diytrayfordrinksandersonandgrant

handmadedrinkstrayandersongrant

Oto czego będziemy potrzebować:

Stara tortownica

Taśma klejąca, nożyczki, kartka,ołówek

Kalka

 Czarny mazak Sharpie

Papier ścierny

 Silikon do uszczelnienia

Jak to zrobić?

Na kartce naszkicuj wybrany przez siebie napis. Rozmiar dobierz do wielkości twojej tortownicy. W celu dopasowania odpowiedniego stylu napisu, możesz wspomóc się kaligrafią z komputera.

metaltraytutorial

Kartkę z napisem przymocuj do tortownicy za pomocą taśmy klejącej. Pod spodem umieść kawałek kalki, aby łatwiej przenieść litery.

metaltray

Do pokolorowania liter użyj markera Sharpie, ale nie martw się ich dokładnym wypełnieniem.

diysharpietray

Kiedy napis jest gotowy, przetrzyj go drobnoziarnistym papierem. Zrób to delikatnie, aby nie usunąć zbyt dużo tuszu. Ten zabieg pozwoli uzyskać Ci pożądany efekt postarzenia.

repurposingspringformpanandersonandgrant

Aby zabezpieczyć tacę przed wyciekaniem z niej topniejącego lodu, zabezpiecz brzegi silikonem. Cienkiej warstwy nikt nawet nie zauważy, a przedmiot stanie się o wiele bardziej funkcjonalny.

uniquediyservingtrayfordrinksandersonandgrant

icedteainmetalservingtray

Taca wykonana w ten sposób może przydać się w rożnych porach roku. Zimą wypróbuj ją do podawania kawy i gorącej czekolady, zaś latem i wiosną spróbuj ugościć znajomych lemoniadą lub herbatą na ganku! Odrestaurowany przedmiot można też wykorzystać jako całoroczny element dekoracyjny do eksponowania ceramiki, lub innych drobiazgów. Mamy nadzieję, że pomysł się spodoba, dajcie znać co sądzicie w komentarzach!

Źródło: craftberrybush.com

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE