Tagi:

DIY – słoiki wiszące pod półką

Kiedyś ukrywane i używane w razie potrzeby, dziś wracają do łask – mowa o szklanych słoikach. Coraz częściej można zauważyć je wykorzystywane w różnych aranżacjach. Słoiki przywieszane do półki to pomysł o wielu zaletach. Przede wszystkim stanowią bardzo ciekawy element wystroju i pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca. Nie trzeba ich przestawiać czy upychać w kątach. Ich użytkowanie również jest bardzo proste, można zapomnieć o uciążliwym szperaniu w celu wyjęcia produktu stojącego na końcu szafki. Takie rozwiązanie przyda się szczególnie w kuchni, gdzie często brakuje nam wolnego kąta. Słoiki tego typu z powodzeniem możemy wykonać sami, zobaczcie jak.

Co będzie potrzebne?

Płaska półka

Słoiki z nakrętkami

Wiertarka

Śrubokręt wkrętak

Jak to zrobić ?

Dobra rada: Jeśli dopiero chcesz przymocować półkę do ściany – zrób to teraz. Wywierć odpowiednie otwory, przywieś półkę, a następnie ściągnij ją z powrotem. W ten sposób będzie Ci łatwiej zamontować półkę, do której będą już przytwierdzone słoiki.

1.Odwróć półkę do góry nogami

2. Zmierz półkę i wyznacz odpowiednie miejsca dla słoików. Pamiętaj aby zostawić odstępy, dzięki którym potem bez problemu odkręcisz swoje słoiki.

3. Wywierć dziurki w odpowiednich miejscach szafki i na środku przykrywek od słoików.

4. Przykręć pokrywki do spodu półek wkrętami. Obok środkowej dziurki w pokrywce wywierć jeszcze jedną i za pomocą wkręta przykręcić do półki. Dzięki temu słoiki nie będą się kręcić podczas ich otwierania.

5. Możesz ozdobić wybrane słoiki na przykład etykietkami lub sznureczkami

6. Wsyp ulubione przyprawy, makaron, mąkę lub inne produkty spożywcze do słoików i przykręć je

7. Powieś gotową półkę ze słoikami w wygodnym dla ciebie miejscu.

Podwieszane-pojemniki21-800x494

Przykręcane słoiki mogą przydać Ci się nie tylko w kuchni. Odpowiednie będą do przechowywania różnych drobnych elementów na przykład śrubek czy guzików. W przypadku, gdy umieścisz w nich kwiaty lub inne elementy dekoracyjne słoiki będą stanowić niebanalna dekorację.

Podwieszane-pojemniki

Jak Wam się podoba takie rozwiązanie? Gdzie najchętniej widzielibyście takie słoiki? Piszcie śmiało!

Źródła zdjęć: Pinterest.com

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE