Dobre Krzesło dla dzieci

Komfort jest jedną z podstawowych potrzeb ludzkiego organizmu.Wielogodzinne przesiadywanie w szkole na niewygodnym krześle nie wychodzi dzieciom na zdrowie. Statystyka jest alarmująca – ok. 90% najmłodszych ma wady postawy. Odpowiednio dobrane krzesło ma ogromny wpływ na kształtowanie prawidłowej postawy ciała.
Krzesło powinno być tak skonstruowane, aby dbać o naszą postawę. Szczególnie dotyczy to dzieci, które w trakcie rozwoju są szczególnie narażone na wady postawy.
Polacy wymyślili pierwsze w Europie szkolne krzesło, takie które zapobiega wadom postawy, a dodatkowo jest wygodne, trwałe, ładne i tanie. Twórca krzesła- Robert Garbaszewski jest tatą dwóch córek u, których stwierdzono skoliozę. Jedną z przyczyn wad postawy były najprawdopodobniej szkolne krzesła. Pan Robert postanowił zaprojektować krzesło, które będzie służyło dzieciom, a nie jak do tej pory szkodziło.  Zaprosił w tym celu wielu specjalistów z zakresu ergonomii, fizjoterapii, ortopedii i biomechaniki. Po dwóch latach intensywnej pracy   powstało „Dobre Krzesło”.

dk
Jego innowacyjność polega na wykształtowaniu krzywizn w oparciu zgodnie z krzywiznami fizjologicznymi kręgosłupa, a więc uwzględniając kifozę piersiową oraz lordozę lędźwiową. Zaleta Dobrego Krzesła polega na odpowiednim wyprofilowaniu oparcia w części lędźwiowej, które wymusza obciążenie guzów kulszowych i prawidłowe ustawienie miednicy, a w rezultacie całego kręgosłupa. Dobre Krzesło ułatwia prawidłowe siedzenie w związku z czym daje dzieciom  możliwość  wyrobienie w sobie nawyku przyjmowania prawidłowej pozycji siedzącej.

roznice
Kluczem do sukcesu było zastosowanie elastycznego i wytrzymałego tworzywa z jakiego wykonuje się krzesełka na stadionach. Krzesło ma komorę powietrzną co powoduje, że nie ziębi nie grzeje i nie jest zbyt twarde.
Dobre Krzesło dostępne jest w różnych kolorach, które odpowiadają rożnych zakresom wzrostu dziecka. Dobrze dobrane krzesło dopasowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa, podpiera łopatki, powoduje, że uda i łydki tworzą kąt prosty, umożliwia też tzw. siedzenie dynamiczne. Krzesło się odchyla do tyły, jest giętkie , elastyczne.

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE