Tagi:

Dom Mike’a Tysona zostanie zamieniony w kościół

Mike Tyson to jeden z najlepszych bokserów w historii i jednocześnie jeden z najbardziej kontrowersyjnych sportowców XX wieku. Wsławił się między innymi tym, że odgryzł przeciwnikowi ucho. W czasach świetności Tyson sprawił sobie okazałą willę w Southington w stanie Ohio. Nie brakowało w niej ekstrawaganckich rozwiązań, jak 5 sypialni, wnętrza całe w marmurach, kryształowe żyrandole, pozłacane meble czy ogromny basen z lustrzanym sufitem.

Na początku lat 90. bokser popadł w tarapaty. Wszedł w konflikt z prawem, skazano go za gwałt i zmuszony został do pozbycia się nieruchomości. Przez wiele lat willa niszczała. Ostatnio znaleźli się właściciele, którzy miejsce uciech postanowili przerobić na… kościół. To dość oryginalny pomysł, zwłaszcza zważając na to, że były właściciel nieruchomości uważa się za najgorszego człowieka na świecie.

tyson3
Dom w 1999 roku był wyceniany na 1,3 mln dolarów.  Z biegiem czasu jego wartość niewątpliwie spadła, jednak do dziś wnętrza wyłożone są marmurem, złotem i drogim drewnem..

Prace nad nową aranżacją wnętrz trwają od 2014 roku. Wielkie otwarcie i poświęcenie nowej świątyni zaplanowano na 2015 roku.

To zupełne odwrócenie funkcji, gdyż ostatnio raczej częściej to kościoły zmienia się w domy

Źródło zdjęć: dailymail.co.uk

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE