DOM POD WYNAJEM

Projekt domu w Magdalence miał za założenie stworzenie neutralnego wnętrza, które będzie ciepłe kolorystycznie i ponadczasowe w designie. Dom miał trafiać w gusta jak najszerszej rzeszy odbiorców, gdyż Właściciel kupił go jako inwestycję i zamierzał przeznaczyć pod wynajem.
Wiązało się to również z ograniczonym budżetem i wyborem ciekawych, ale niezbyt drogich materiałów, które nie ulegną szybkiemu zniszczeniu w trakcie niewłaściwego użytkowania.
Wykonanie projektu i nadzór nad pracami wykończeniowymi zostały powierzone firmie KAMAODESIGN z Warszawy.

HOL
Do domu zaprasza nas mały przedsionek wykończony w ciepłych brązach i z meblami wykonanymi na zamówienie z płyty laminowanej. Kinkiety i lustro zakupione w jednym z marketów budowlanych, dodają mu interesującego detalu i tworzą integralną całość.

 

KUCHNIA
Kuchnia została zaprojektowana zgodnie z najnowszymi trendami, Królują tutaj lakierowane fronty w jasnym kolorze i szkło lacobel na ścianach. Kontrast kolorystyczny zostaje wprowadzony poprzez kolor czarny, jako najbardziej neutralny ze wszystkich możliwych kolorów.

 

 

SALON Z KOMINKIEM
W salonie nie mogło zabraknąć stołu i rozłożystej kanapy. Skorzystano też z możliwości zrobienia kominka, jako niezbędnego elementu domu usytuowanego na obrzeżach lasu.
Posadzka została wykonana z drewna merbau, dosyć odpornego na codzienne użytkowanie, a jednocześnie atrakcyjnego cenowo w porównaniu z innymi gatunkami.

 

UBIKACJA
Tu projektant postawił na harmonijne zestawienia w kolorach kawy i szlachetne materiały. Na ścianach został położony surowy trawertyn, poprzecinany aluminiowymi listwami w celu zneutralizowania „pałacowego” efektu wiążącego się z zastosowaniem kamienia. Prysznic wypełnia polerowany gres w kolorze mlecznej czekolady, który pozwala na łatwe utrzymanie łazienki w czystości i zlewa się kolorystycznie ze ścianami.

STREFA PRYWATNA
Na piętrze znajdują się pomieszczenia prywatne, a wśród nich jest sypialnia i łazienka przyszłych gospodarzy.
Tutaj również panuje przyjemna kolorystyka brązów, urozmaicona delikatnym detalem w formie tapety za wezgłowiem łóżka i dekoracyjnymi płytkami pod prysznicem. Łączenie nowoczesnego stylu z ozdobnym detalem doskonale się sprawdza i powoduje, że wnętrza są neutralne, a jednocześnie ciekawe, choć jeszcze nikt się tu nie wprowadził.

 

Całości dopełni już przyszły lokator i jego osobiste dodatki sprawią, że dom ożyje blaskiem.

Kamila Orzechowska
Architekt Wnętrz w KAMAODESIGN, www.kamao.pl

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE