DOM W KOLORACH KAWY

Projekt domu w Nieporęcie miał za założenie stworzenie nowoczesnego wnętrza, które będzie jednocześnie ciepłe kolorystycznie. Zadanie wykonania całej aranżacji zostało powierzone firmie KAMAODESIGN z Warszawy.
Przy wykorzystaniu prostych form architektonicznych powstało wnętrze o niemalże minimalistycznym wyrazie estetycznym, ale wykorzystujące naturalne materiały jak drewno i kamień. Dzięki temu zabiegowi połączono nowoczesność z tradycją, tworząc wnętrze ponadczasowe.
Całość oparta na prostych formach i kolorystyce różnych rodzajów kawy. Mokka, latte, espresso – patrząc na wnętrze, czujemy niemalże ich smak i zapach.

HOL
Do domu zaprasza nas duży obszerny hol w odcieniach kawy. Drewniane posadzki nadają mu ciepła, a kamienne wstawki czynią bardzo funkcjonalnym. Zabieg zarówno estetyczny, jak i użytkowy, gdyż kamienne ścieżki prowadzą nas z garażu, przez hol i salon, aż do ogrodu.
Głównym elementem dekoracyjnym holu są nowoczesne schody z drewna i stali nierdzewnej, wykończone na piętrze szklanymi barierkami, otwierającymi widok na pokój kominkowy.

SONY DSC SONY DSC

 

 

KUCHNIA
Kuchnia została wykonana pod zamówienie. Wykorzystano fronty „bezuchwytowe”, które projektanci KAMAODESIGN urozmaicili zaprojektowanymi przez siebie uchwytami z szerokich listew ze stali nierdzewnej. Tworzą one ozdobny detal, dzięki któremu ciemne fronty wydają się być lżejsze.

SONY DSC

SALON I POKÓJ KOMINKOWY
W salonie nie mogło zabraknąć stołu i rozłożystych kanap, a tuż obok za ścianą telewizyjną tradycyjnego pokoju kominkowego, ale w bardzo nowoczesnej formie. Każdy detal kominka i jego oprawy został starannie zaprojektowany przez projektanta wnętrz, tak by estetyka miała wysoką funkcję użytkową.

SONY DSC SONY DSC

 

 

STREFA PRYWATNA
Strefa prywatna, czyli sypialnia i łazienka, konsekwentnie korzysta z prostych form, oprawionych w kolorystykę beży i brązów. W sypialni nie mogło zabraknąć jednak mocniejszego akcentu, którym jest bordowa ściana z łóżkiem.
Łazienka zaprojektowana tak, by pomieścić dwie umywalki, wc, dwuosobową wannę i prysznic. Długa i wąska, zostaje optycznie poszerzona poziomymi pasami.

SONY DSC SONY DSC

 

Kamila Orzechowska
Architekt Wnętrz w KAMAODESIGN, www.kamao.pl

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE