Tagi:

Dom w lesie, 081 Architekci

Jest to projekt domu jednorodzinnego Pracowni 081 Architekci, dla większości z nas w bardzo niecodziennej okolicy, z dala od betonu i miejskiego zgiełku. Oaza ciszy i skupienia zaowocowała bardzo stonowanymi i zrównoważonymi wrażeniami architektonicznymi.

    • 081 Architekci
    • dom w lesie
    • typ: architektura
    • rok: 2013
    • miejsce: puławy

01

Projekt domu jednorodzinnego w okolicach Puław, stworzony z myślą o rodzinie czteroosobowej. Głównym celem było zaprojektowanie jednokondygnacyjnego budynku wtapiającego się swoim wyglądem w otaczający go gęsty las. Dom został cofnięty w głąb działki tak aby w większości chował się za zielenią i był w jak najmniejszym stopniu widoczny z drogi.

08

Wyraźne ścieżki przecinające z pozoru chaotycznie zaprojektowaną zieleń intuicyjnie nakierowują na wejście, które zlokalizowane jest na wschodniej elewacji, wycofane w głąb podcienia.

06

Elewacje zaprojektowano z dwóch materiałów: drewna i betonu. Dla każdej z nich zachowano prosty schemat – drewniana rama, która wypełniana jest oknami oraz betonowymi blokami.

05

Funkcja w domku została w bardzo dużym stopniu zdeterminowana przez mocno skrystalizowane wymagania inwestorów. Całe założenie zostało podzielone na trzy bloki. Pierwszy z nich zawiera strefę wejściową wraz z sypialnią rodziców, drugi: część dziecięcą oraz pokój gościnny. Ostatnia, w skład, której wchodzą salon, jadalnia i kuchnia znajduje się między dwiema wcześniej wymienionymi, co pozwala na jednoczesne otwarcie wizualne na jezioro od północnej strony oraz południową ekspozycję.

02

pulawy rzut 00

Tekst oraz materiał źródłowy: 081 Architekci

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE