Dywany, krzesła i pufy z kolorowych pomponów

Pompony – małe puchate kuleczki najczęściej znajdujące się ma czubku czapki. Niemiecka firma MYK kolorowe pompony postanowiła wykorzystać jako materiał do stworzenia, dywanów, puf i krzeseł, które sprawiają, że każde wnętrze nabierze wyjątkowego charakteru.
Wszystkie przedmioty wykonywane są ręcznie z wełny najwyższej jakości (np. z merynosów). Wełniane nitki tnie się, walcuje, łączy i związuje tworząc kolorowe pompony. Oznacza to, że każdy mebel jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Aby wykonać konkretny projekt niejednokrotnie należy wykorzystać około 45 kilo wełny, z której powstaje nawet 1300 pomponów.
Firmę MYK założyła w 2009 roku Myra Klose. Z wykształcenia jest projektantką mody. Po skończeniu studiów zaczęła pracować zawodowo w Austrii i Niemczech. Chęć rozwoju zawodowego sprawiła, że młoda projektantka postanowiła zająć się projektowaniem przedmiotów użytkowych. Myra Klose inspiruje się subtelnym, przytulnym i miękkim połączeniem mebli i rzeźby, dzięki czemu przedmioty jej autorstwa wyglądają jak prawdziwe arcydzieła.
Zobaczcie sami

22

33

 

44

 

55

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE