eko-zachowania na budowie

Troska o środowisko naturalne jest coraz bardziej widoczna w branży budowlanej, także na polskich budowach. Eko-zachowania na budowie przejawiają się zarówno świadomym podejmowaniem decyzji dotyczących wyboru materiałów i technologii budowlanych, jak i szeregiem drobnych aktywności, których podjęcie nie wymaga wiele wysiłku, a przynosi korzyści domownikom oraz środowisku naturalnemu.

Na każdym kroku warto więc myśleć, jak ekologicznie prowadzić działania budowlane.
Porządek na budowie
Schludny plac budowy to wyznacznik profesjonalizmu ekipy budowlanej, a także czynnik sprzyjający postawie prośrodowiskowej. Już na początku budowy warto pomyśleć o dobrej organizacji placu, logistyce, a także pozbywaniu się odpadów. Rozwiązaniem, które jednocześnie jest przyjazne dla środowiska i pomaga utrzymać porządek na budowie jest zamówienie kontenera – oddzielnie na odpady po budowie i materiały sypkie.

– Jeśli ekipa posiada pewne elementy w swoim wyposażeniu można ich użyć wielokrotnie – przykładem mogą być deski do rusztowania lub szalunku – wyjaśnia Joanna Szymula z myślenickiego Biura Projektów EXTRAPLAN

Profesjonalnie wyposażona ekipa budowlana jest ważnym ogniwem eko-budowania również ze względu na możliwość wielokrotnego wykorzystania różnych elementów, chociażby desek.

źródło: Xella Polska, biuro prasowe.

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE