Tagi:

Ekologiczne rzeźby Henrique Oliveiry

Niesamowite instalacje Henrique Oliveiry wykonane z drewna pochodzą z recyklingu. Artysta podróżując uliczkami Sao Paulo, zbiera wyblakłe sklejki, które następnie dzieli na warstwy i łączy w olbrzymie rzeźby. Oszałamiające połączenie rzeźby, malarstwa i architektury są składowymi sztuki brazylijskiego artysty.

Henrique-Oliveira1

Inspiracją do poszukiwania „perfekcyjnego materiału”  było drewniane ogrodzenie znajdujące się po drugiej stronie ulicy naprzeciwko studia artysty. Stare drewno było tak wyblakłe, że podzieliło się na warstwy, które później Henriq Oliveiry użył niczym farbki malarskiej. Od tego dnia artysta rozpoczął zbieranie starych wyblakłych ogrodzeń z placów budów i przekształceń ich w inspirujące konstrukcje.

henrique-oliveira3 (1)

Henrique-Oliveira4

Oliveira złuszcza warstwy drewna i wykorzystuje jego kawałki jako pędzela, tworząc swoje instalacje na dużą skalę. Każdy oddzielny pasek buduje i tworzy krzywe organiczne kształty, które wybuchają ze ścian niczym podmuch wiatru. Z daleka sklejka wydaje się być miękka i gładka, ale spojrzenie z bliska pozwala na odnalezienie szeregu surowych krawędzi, które przypominają o materiale z którego stworzone są wszystkie rzeźby.

Henrique-Oliveira7

 

henrique-oliveira-baitogogo-designboom-03

Sztuka Henrique Oliveiry jest doceniana dzięki użyciu ekologicznej techniki oraz wykreowaniu własnego oryginalnego stylu.

 

Zdjęcia: henriqueoliveira.com

Michał Józefczak
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE