Tagi:

El Reval – kanadyjski bar z wnętrzem obrazującym hiszpańską namiętność

Wyjście wieczorem do baru ze znajomymi to sposób spędzania wolnego czasu wielu osób, zwłaszcza w weekendy. Często, niczym główny bohater książki J.R.Moehringera, ludzie przychodzą zawsze do tego samego baru i przez wiele lat to w nim oblewają największe sukcesy lub  zalewają smutki.

Bar_Raval_08

Bar_Raval_07

Czasem jest to bar typu speakeas, czyli tylko dla wtajemniczonych, jak np. ten w Szanghaju, do którego wchodzi się przez automat z coca-colą, innym razem oryginalny bar na wodzie, niektórzy zaś decydują się na zwykłe spelunki, które są dla nich najpiękniejszym miejscem na świecie…

Bar_Raval_02

Bar_Raval_01

Biuro architektoniczne Partisans zaprojektowało bardzo ciekawy lokal El Reval w Toronto. Głównym elementem wystroju wnętrza są monumentalne elementy drewniane, bezpośrednio nawiązujące do kanadyjskiej tradycji. Nieregularne, misternie rzeźbione, mahoniowe kształty zostały skomponowane z gipsowymi kasetonami znajdującymi się na suficie.

Bar_Raval_04

Bar swoją formą i menu nawiązuje do słynnych barów pinxto w Barcelonie, gdzie Hiszpanie chętnie spędzają wieczory. Obrazuje katalońską namiętność oraz umiłowanie kultury, sztuki i misternie urządzonych wnętrz.

505_8

Źródło zdjęć: partisanprojects.com

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE