Tagi:

FOOD DESIGN

Dobór zdjęć został zainspirowany Konferencją „Food Design Humanity” w ramach 7 edycji Festiwalu Łódź Design 2013.

pobrane

INSPIRACJA: ŁÓDŹ DESIGN FESTIWAL 2013

Food Designerzy to trend co raz bardziej popularny w środkach masowego przekazu. Ekologiczna żywność staje się dziś modą, która wyznacza nowy, zdrowszy i lepszy tryb życia. Projektanci wpisują się w ten nurt i sprawiają, że branża spożywcza staje się bardziej przyjazna człowiekowi. Równie dobrze wpasowują się w bardzo modny w ostatnich latach nurt ekologii i zdrowego trybu życia. Na szczęście odbija się to korzystnie na jakości sprzedawanych produktów.
Food Design ma nie tylko dodawać walorów smakowych i jadalności potrawom, lecz zawierać aspekt funkcjonalny. To co jest bardziej estetyczne jest również apetyczne. Projektanci bawią się kolorem, formą, dania przyjmują bardziej ergonomiczny kształt. Food Design wychodzi poza tożsamość kulturową, częstą zmieniając i bawiąc się konwencją. Przekształca i zmienia znaczenie i wymusza reakcję na odbiorcy. Więcej na temat historii Food Designu czytamy w interesującej publikacji „Dwutygodnika”, tutaj

Podobna praktyka rozwija się również w wielu miastach w Polsce:
„TAKK! Warsztaty food design” / Katowice
Warszwski Kocioł Kulinarny / Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Warszawa
„Przyjemność” / Wystawa Grzegorza Piątka

15. Stummerer_ Hablesreiter_ Koeb

FOTOGRAFIA: foto.Koeb, Loeckinger / Food, Design, Humanity

Przedstawione na fotografii poniżej ptaki są znakiem anarchii i dezorientacji prowadzonych operacji wojskowych, sterowania władzy i zbrojnej agresji przeciw nadchodzącemu lecz nieznanemu zagrożeniu.
Artysta porównuje sposób działania do bezwarunkowego odruchu, aktu odłączenia, wewnętrznego konfliktu, który chroni nas przed własnym bardzo złożonym systemem obronnym. W konsekwencji powstaje wszechobecny chaos, bez celu ani przyczyny. Porównany jest do ślepego ptactwa broniącego swojego skażonego gniazda.

„The birds are characters in evident confusion, realizing military operations, press conferences and damage control before an imminent, but unknown threat. It is a reflex of disconnection and perplexity before the chaos of a highly complex defense system, but which is dishonest and in a constant crisis. The are like blind birds defending a condemned nest.”

manuela-viera-gallo_paloma-vocera_megaphone-pigeon_pentagon_collabcubed

manuela_viera-gallo_un-and-paloma-kamikaze_collabcubed (1)

PROJEKT: Manuela Viera-Gallo

3eb02c7d

FOTOGRAFIA: GALERIA RASTER

02

Bardzo interesujące spojrzenie na temat prezentuje film w reż. Martin Hablescreiter’a, Sonja Stummerer, pt. „FOOD DESIGN”.

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE