Fotel Yin Yang

Fotel o nazwie Yin Yang to projekt szwajcarskiego projektanta Nicolasa Thomkinsa. Inspircją do stworzenia fotela była koncepcją antycznej filozofii chińskiej i metafizyki. Yin i Yang opisuje dwie pierwotne i przeciwne, lecz uzupełniające się siły, które odnaleźć można w całym wszechświecie. Fotel odwzorowuje chiński symbol jedności i harmonii, składa się z dwóch części złączonych ze sobą formą, oddzielonych zaś kolorem – jedna połowa jest pomalowana na brązowo, druga zaś na srebrno. Fotel jest bardzo duży (średnica złożonego zestawu to aż 4 metr), ale dzięki bardzo gładkiej i miękkiej linii, wydaje się być mniejszy, a co za tym idzie zgrabniejszy . Meble Nicolasa Thomkinsa wyglądają bardziej jak małe dzieła sztuki, rzeźby niż fotele.

Zestaw foteli został wykonany z solidnych, bardzo wytrzymałych materiałów, dzięki którym są odporne na wpływ zmieniających się warunków atmosferycznych, zatem idealnie sprawdzą się w przestrzeniach pozadomowych.

Fotel Yin Yang stanie się oryginalnym wyposażeniem ogrodów, tarasu, czy, przestrzenie znajdującej się w pobliżu basenów .

W 2007 roku Nicolas Thomkins otrzymał za krzesło Yin Yang nagrodę red dot w kategorii „best of the best”

f_1136527_1309722003_0_495

yinyang

yinyang2

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE