Tagi:

Francja-elegancja: księgarnia, kawiarnia i butik w jednym

Paryż to jedna ze stolic mody. Stolica Francji kojarzy się z elegancją i nienagannym szykiem, od lat wyznaczając trendy modowe. Paryżanie brylują nie tylko jeśli chodzi o dobór ubrań, ale również w sposobie ich eksponowania.

sklep6

Jednym ze sklepów, który już wkrótce może stać się inspiracją dla aranżujących powierzchnie handlowe, jest butik Sonii Rykiel przy 175 Boulevard Saint-Germain zaprojektowany przez trio projektantów: Julie de Libran, Thomasa Lenthala i André Saraiva. Miejsce to ma niewiele wspólnego z klasycznym sklepem z ubraniami, to raczej księgarnio-kawiarnia, w której można kupić ubrania.

sklep5

sklep4

Kolekcja ubrań i dodatków została wkomponowana w regały z książkami. Charakteru dodają intensywne, czerwone akcenty, które pojawiają się na ścianach i suficie. Dodatkowym smaczkiem jest specjalny zapach opracowany przez Danielę Andrier, który rozpylany jest w butiku, który dodatkowo podnosi poczucie świeżości i czystości i sprawia, że zakupy stają się jeszcze przyjemniejsze.

sklep2

Paryski projekt w bardzo smaczny sposób łączy nowoczesność i klasykę. Równie interesujące propozycje aranżacji sklepu można zobaczyć w poznańskim Run Colors, amsterdamskim Frame Magazine czy berlińskim Bazar Noir.

Źródło zdjęć: soniarykiel.com

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE