Tagi:

Gdynia Design Days – 2013

Gdynia Design Days 2013 lokuje się „NA STYKU”!

Od 5 do 14 lipca br. Gdynia ponownie zamieni się w letnią stolicę designu.

Znamy już tegoroczne hasło festiwalu! „NA STYKU” nawiązuje do przenikania kulturowego, czasowego, geograficznego… Program będzie obfitował w nowatorskie wystawy, twórcze warsztaty oraz liczne wydarzenia towarzyszące realizowane przez środowisko kreatywne z całej Polski. Terminal Designu – serce festiwalu powraca w tym roku na Plac Grunwaldzki. Partnerem merytorycznym szóstej edycji festiwalu Gdynia Design Days jest Paweł Pomorski z grupy projektowej MALAFOR. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Designu Gdynia.

CodeZero_SuperSamDesign

W tym roku skupiamy się na zależnościach jakie budują się pomiędzy sąsiednimi wartościami. Design to przecież nic innego jak działania na styku. Sztuka przenika się tu z przemysłem, typowość z oryginalnością, nowoczesność z tradycją. Gdynia leży na styku lądu i morza będąc jednocześnie zurbanizowaną aglomeracją i pejzażowym kurortem. Nasze coroczne festiwalowe spotkania sytuują się także na styku przeglądu i konfrontacji; wystaw i warsztatów; trudów codzienności projektowej i wakacyjnego święta designu. Taka forma Gdynia Design Days oznacza połączenie umożliwiające nawiązanie relacji, jak również bliski, bezpośredni kontakt, związek rzeczy i ludzi: projektantów, inwestorów, producentów, konsumentów i przedmiotów pomiędzy nimi. Horyzont wyznaczają tu jednak przede wszystkim kategorie topograficzne: Gdynia, Kaszuby, Pomorze, obszar nadbałtycki.

Wystawa główna będzie rozwinięciem idei „NA STYKU”. 6 grup projektowych z całej Polski, pod kuratelą Pawła Pomorskiego i Agaty Kulik-Pomorskiej z grupy MALAFOR przygotuje projekty dedykowane naszemu regionowi. Co zaprezentują? Efektem będą prace nawiązujące do specyfiki nadbałtyckości, dające nowe spojrzenie na region lub zrealizowane przy wykorzystaniu materiałów przypisanych terytorium nadmorskiemu.

Tekst zaczerpnięto z portalu internetowego:

http://www.gdyniadesigndays.eu/

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE