Tagi:

Gdynia Design Days: „W Witrynach”

W tym roku po raz pierwszy w ramach Gdynia Design Days zorganizowana zostanie wystawa „W witrynach”, podczas której zaprezentują się młodzi projektanci wychodzący w swych projektach poza wyznaczone granice w myśleniu o przedmiocie. We współpracę zaangażowali się gdyńscy przedsiębiorcy i właściciele sklepów, którzy udostępnili witryny swoich sklepów projektantom.

Tegoroczne hasło festiwalu, odzwierciedla ideę wystawy i miejsce jej prezentowania. Sklepowe witryny, w których swoje prace pokażą młodzi, zdolni projektanci, znajdują się na styku strefy publicznej i strefy prywatnej. Pokazywane w nich obiekty znajdują się zaś na styku projektowania i społecznego zaangażowania. Niekonwencjonalne materiały łączą się tu z ekologicznym i zrównoważonym podejściem do produktów. Widelec, czy łyżka staje się elementem lampy, a zwykły szary papier zmienia się w funkcjonalną i pojemną torbę na zakupy.

mlodz i zdolni 4

Dzięki zgięciom i zaskakującym rozwiązaniom torba nie tylko jest wytrzymała i przystosowana do wielokrotnego użytku, ale także po złożeniu mieści się w damskiej torebce.

Kurator: Centrum Designu Gdynia
Gdzie: Witryny sklepowe przy ul. Świętojańskiej | Gdynia
Kiedy: 5 – 14 lipca
Godziny otwarcia: 24h

młodzi zdolni1

mlodz i zdolni 3

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE