Tagi:

Housemarket Forum Silesia 2016. Nagrody dla projektantów, którzy zmieniają oblicze mieszkaniowego Śląska

Za nami Housemarket Forum Silesia 2016. W trakcie pierwszej edycji spotkania najwięksi deweloperzy z regionu, włodarze miast, instytucje finansowe, przedstawiciele funduszy inwestujących w mieszkania na wynajem oraz architekci dyskutowali o przyszłości rynku mieszkaniowego na Śląsku. Wydarzenie było częścią 4 Design Days.

007080_r0_940

Finałowym akcentem konferencji była Gala konkursu Housemarket Silesia Awards 2016 w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym. W czasach, kiedy jakość inwestycji mieszkaniowych ma szczególne znaczenie, redakcja portalu Housemarket.pl zdecydowała się nagrodzić projekty, które zmieniają oblicze mieszkaniowego Śląska i wpływają na jakość życia jego mieszkańców. Zwycięzcy, w siedmiu kategoriach, zostali wyłonieni po podliczeniu wskazań Jury i głosów Czytelników portalu Housemarket.pl.

W kategorii Architektura nagrodę Housemarket Silesia Award 2016 otrzymuje inwestycja Domy na wzgórzu 327 w Mikołowie. Nagrodę, z rąk Jacka Furgi, prezesa AMRON, odebrał Krzysztof Zalewski, właściciel Zalewski Architecture Group oraz Adam Krupka, prezes zarządu Mega Inwestor. To kameralne osiedle w Mikołowie, na zacisznym skraju miasta, które tworzy dwanaście domów jednorodzinnych. Jak mówi o inwestycji architekt, „osiedle jest współczesną interpretacją klasycznej koncepcji domu o prostopadłościennej bryle, przykrytej dwuspadowym dachem. Nowoczesny charakter przejawia się w zastosowaniu jednorodnej kompozycji, kolorystyki i oszczędnego detalu”.

Krzysztof Zalewski – Właściciel, Zalewski Architecture Group

– Dziękujemy za uznanie. To inwestycja, która w naszym przekonaniu wnosi w przestrzeń mieszkalną nowoczesność – mówi Adam Krupka, prezes zarządu Mega Inwestor.

W kategorii Deweloper statuetkę otrzymała firma Millenium Inwestycje. Nagrodę odebrał Piotr Płoskoń, prokurent firmy oraz Jacek Piwkowski, wiceprezes zarządu firmy, która na granicy południowych dzielnic Katowic buduje osiedle Bażantowo – miasto w mieście, a przy tym niezwykły projekt urbanistyczny.

Piotr Płoskoń – prokurent firmy Millenium Inwestycje

– Bażantowo to przestrzeń tworzona z pasją przez wiele lat, a dziś wypełniają go ludzie. Mamy jeszcze trochę wolnej przestrzeni, więc obiecujemy dalsze projekty – mówili przedstawiciele Millenium Inwestycje.

W to przedsięwzięcie zespół Millennium Inwestycje wkłada wszystkie umiejętności i siły, współpracuje z najlepszymi fachowcami i biurami projektowymi, wsłuchuje się w sugestie klientów i mieszkańców.

Spośród pięciu inwestycji nominowanych w kategorii Domy jednorodzinne najwięcej głosów zdobyła Arka Koniecznego w Brennej. Brenna, niczym kryształ górski, kusi blaskiem ośnieżonych tras narciarskich i słonecznych szlaków – tak reklamuje się ta śląska gmina. Niezwykły dom znanego architekta Roberta Koniecznego, założyciela KWK Promes to kolejny powód, dla którego warto odwiedzić wieś. Arka Koniecznego to dom jak okręt, cały z betonu i na wzgórzu.

Arka Koniecznego nagrodzona. Hubert Wąsek – Prezes Oddziału, SARP w Częstochowie wręcza nagrodę Housemarket Silesia Awards 2016 w kategorii Domy jednorodzinne Robertowi Koniecznemu – architektowi i założycielowi KWK Promes

Ciekawa forma, unikatowe drewniane stropy i belkowania, elewacja z cegły, a także granitowe schody i stylowe drewniane okna – tak można mieszkać w Gliwicach, w odnowionym budynku dziewiętnastowiecznego Spichlerza – kolejnego laureata nagrody Housemarket Silesia Awards. Inwestycja Zawisza Rezydencje – Spichlerz w Gliwicach otrzymała statuetkę w kategorii Lofty i apartamenty za połączenie zabytkowej architektury przemysłowej z nowoczesną technologią i funkcjonalnością. Nagrodę odebrał Marcin Brzeziński, prezes zarządu Wektor Inwestycje.

Marcin Brzeziński, Prezes Wektor Inwestycje

– To ciekawa, ale nie jedyna nasza realizacja, zapraszam do zakupów – mówił podczas Gali.

Statuetkę Housemarket Silesia Award w kategorii Osiedle mieszkaniowe otrzymałoOsiedle Bażantowo w Katowicach projektu pracowni Małeckich. Jego złożona idea ma już 18 lat. Wtedy Krzysztof Lasoń razem ze wspólnikami i przyjaciółmi – Piotrem Płoskoniem oraz Jackiem Piwkowskim kreślili jego pierwsze wizje. Twórcom zależało na zabudowie mieszkaniowej odpowiadającej każdemu klientowi, czyli na zapewnieniu: bezpieczeństwa, zieleni, opieki medycznej, szkół, przedszkoli i domów dla seniorów. Brali też pod uwagę sport i rekreację, handel oraz usługi dnia codziennego, w tym gastronomię. Nie zapomnieli o wygodzie dla pieszych, rowerzystów i kierowców.

Z kolei w kategorii Osiedle przyjazne rodzinie największą liczbę głosów zebrał projekt Willa Nova Apartamenty. Osiedle usytuowane w dzielnicy Katowice Piotrowice to trzy dwukondygnacyjne, kameralne budynki mieszkalne, w których jest 36 apartamentów o nowoczesnej formie architektonicznej. Oprócz architektury, deweloper postawił na komfort i bezpieczeństwo. Mieszkania są wygodne, funkcjonalne, każde ma balkon lub taras, ogród lub oranżerię. Statuetkę odebrała Klaudia Jurewicz z firmy DMT Progress.

Nagrodę Housemarket Silesia Awards 2016 w kategorii Osiedle przyjazne rodzinie otrzymuje: Willa Nova Apartamenty, Katowice. Na zdjęciu Klaudia Jurewicz – reprezentantka firmy DMT Progress

W kategorii Zielone osiedle nagrodę Housemarket Silesia 2016 zdobywa Rekreacyjna Dolina w Katowicach. Nagrodę odebrał Zbigniew Olejniczak, zastępca prezesa Zarządu Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. To nowa inwestycja Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej stworzona dla osób ceniących sobie ciszę i spokój. Cztery 3-piętrowe budynki wyróżnia nowoczesna architektura i wysoki standard materiałów. Nie bez znaczenia jest lokalizacja i rekreacyjna okolica, w bliskim sąsiedztwie Doliny Trzech Stawów.

Zgodnie z decyzją czytelników Dziennika Zachodniego, Rekreacyjna Dolina zostaje Inwestycją na medal w kategorii Zielone Osiedle. Na zdjęciu Alicja Bugajska – dyrektor Biura Reklamy Dziennika Zachodniego wręcza nagrodę Zbigniewowi Olejniczakowi – Zastępcy Prezesa Zarządu Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Podczas gali poza nagrodami Housemarket Silesia Awards wręczone zostały także tytuły w plebiscycie „Inwestycja na medal”, organizowanym przez Dziennik Zachodni.

10665815_700361810044028_2101129299762269226_n

Więcej informacji: housemarket.pl

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE