Tagi:

Innolux – nowoczesna, fińska klasyka na iSaloni 2015

Innolux to lider branży oświetleniowej w Finlandii. W tym roku firma założona w 1993 roku, po raz pierwszy postanowiła zaprezentować swoje produkty podczas targów meblowych iSaloni 2015, które odbywały się w Mediolanie.

Cechą charakterystyczną produktów marki Innolux jest to, że projektanci stawiają na wysoką wydajność, najwyższą jakość i funkcjonalność, przez co gwarantują użytkownikom komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Lampy Innolux tworzone są przy użyciu najnowocześniejszej technologii, ale nawiązują do klasyki z lat 50. i 60 – czyli złotej ery fińskiego designu.

W Mediolanie firma Innolux zaprezentowała swoje najbardziej sztandarowe propozycje. Wśród prezentowanych lamp znalazły się:

1. Modern Art – ponadczasowy projekt Yki Nummi z 1955 roku w nowoczesnej odsłonie.

Modern-art

2. Lokki – inny przedstawiciel fińskiej klasyki, wisząca lampa, która swoim kształtem nawiązuje do mewy w locie.

Lokki_2

Lokki_1

3. Kuplat – dynamiczna i żywa lampa wisząca, składająca się z dwóch, bardzo charakterystycznych akrylowych warstw.

Innojokin valaisimia. vapaa kŠyttšoikeus. kuva Jaakko Martikainen 0503495549.

Kuplat_grey_S4. Lambada – ręcznie wykonana, ceramiczna, bardzo zmysłowa lampa wisząca, zaprojektowana przez Samuli Naamanka.

Lambada_collection

Lambada_grey_syv

5. Sipuli – wielokrotnie nagradzana, wykonana z dmuchanego szkła lampa zaprojektowana przez Lisę Johansson-Pape, kształtem nawiązująca do cebuli.

Sipuli (2)

Sipuli (1)6. Candeo – lampa zaprojektowana przez Katriinę Nuutinen, która doskonale nadaje się do różnego rodzaju wnętrz, zarówno do oświetlenia ogólnego, jak i punktowego np. w czasie czytania

Candeo_brick_red_syv

Candeo_collection

7. Origo – oryginalny pomysł designera Eero Aarnio. Stojąca lampa, która za sprawą specjalnej rączki jest bardzo łatwa w przenoszeniu. Można ją wykorzystać w fototerapii.

Innojokin Lamppuja. Kuvaaja Jaakko Martikainen. Vapaa kŠyttšoikeus.8. Kubo – inny, rzeźbiarski projekt Eero Aarnio, który został nagrodzony na Red Dot Design Award w 2010 roku.

Innojokin Lamppuja. Kuvaaja Jaakko Martikainen. Vapaa kŠyttšoikeus.

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE